QPR sprowadza legendę klubu

0
38
Powrót Garetha Ainswortha

Gareth Ainsworth potwierdzony jako menedżer QPR po 10 latach pracy w Wycombe.

Gareth Ainsworth został potwierdzony jako menedżer Queens Park Rangers w ramach trzyipółletniej umowy po zaakceptowaniu szansy objęcia sterów w swoim byłym klubie.

Klub QPR był wieloletnim wielbicielem pracy Ainswortha w Wycombe i szybko zidentyfikował go jako swój cel nr 1, aby zastąpić Neila Critchleya, który został zwolniony w niedzielę. Do Ainswortha dołączył jego wieloletni asystent, Richard Dobson, który pracował w Wycombe przez 15 lat, oraz analityk Josh Hart.

Ainsworth wziął udział w treningu w QPR we wtorek po południu po pożegnaniu się z zawodnikami i personelem Wycombe. Ainsworth przedłużył kontrakt z Wycombe w czerwcu, ale pokusa zarządzania QPR, gdzie rozegrał 141 ligowych występów w ciągu siedmiu lat, była zbyt duża, by ją odrzucić.

Czytaj: Najpierw pozwolenie na pracę, potem może zacząć ratować Leeds

„Dwa dni były burzliwe, a opuszczenie Wycombe Wanderers było bardzo trudne ze względu na tamtejsze połączenie” – powiedział Ainsworth. „Ale to jest QPR i kiedy mówiłem o czymś wyjątkowym, co zmusiło mnie do odejścia od Wycombe, chodziło właśnie o QPR”.

„To klub, w którym byłem najbardziej znany z gry, a w karierze zdarzają się chwile, które rezonują z Tobą na zawsze. Uwielbiałem spędzać czas tutaj jako zawodnik i mam nadzieję, że będę mógł kontynuować ten czas i kochać ten klub pracując również jako menedżer.”

Ainsworth rozpoczął karierę menedżerską w Wycombe we wrześniu 2012 roku jako menedżer i spędził 10 i pół roku, prowadząc ich do mistrzostw w 2020 roku. Critchley, który pracował jako asystent Stevena Gerrarda w Aston Villa, zastąpił Michaela Beale’a w grudniu. QPR uznał, że po tym, jak Critchley wygrał jeden z 12 meczów, musi szukać trzeciego menedżera sezonu.

Ainsworth i były menedżer Blackpool, Michael Appleton, byli na trzyosobowej krótkiej liście QPR, kiedy Beale dostał tę pracę zeszłego lata. Critchley był preferowany zamiast Ainswortha w grudniu, ale QPR szybko się posunęło, mając nadzieję, że tym razem skusi Ainswortha. QPR, który zajmuje 17. miejsce, w sobotę będzie gospodarzem Blackburn, gdzie urodził się i rozpoczął karierę Ainsworth.

Czytaj: Gwiazda Tottenhamu poszukiwana przez Real Madryt!

Wycombe dogadał się co do zasady, że ich były kapitan Matt Bloomfield ma zastąpić Ainswortha. Bloomfield, który wcześniej pracował jako trener pod wodzą Ainswortha, został mianowany głównym trenerem Colchester we wrześniu, co było jego pierwszą rolą menedżerską, i skutecznie wyprowadził klub League Two z dala od kłopotów ze spadkiem.

Bloomfield wycofał się z gry w lutym ubiegłego roku po 558 występach po piątym wstrząśnieniu mózgu w ciągu czterech lat. „Nie chcę być tą osobą w życiu, która zawsze wraca do swojej przeszłości, patrzy wstecz i użala się nad sobą” – powiedział Guardian były pomocnik. „Mam jeszcze dużo życia do przeżycia i chcę być najlepszym trenerem, a może menedżerem”.