Rafael Nadal ma pozytywny wynik testu na Covid-19 po powrocie do Hiszpanii

0
267
Rafael Nadal nie jest pewny występu w Australian Open. "Sprawy są trudne". Źródło: Twitter

Rafael Nadal uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 po powrocie do domu z Mistrzostw Świata w Tenisie Mubadala w Abu Zabi.

20-krotny mistrz Wielkiego Szlema został pokonany przez Brytyjczyka Andy’ego Murraya w półfinale imprezy w piątek.

Nadal powiedział, że przeżył kilka „nieprzyjemnych chwil”, ale ma nadzieję, że „stopniowo” się poprawi.

35-latek dopiero co wrócił do gry po długiej przerwie po kontuzji. Miał 5-miesięczną przerwę.

Podczas konferencji prasowej Nadal wyraził zadowolenie, że wrócił do gry. – Nie byłem w 100 proc. dyspozycji, ale pokazałem, że mogę rywalizować ze świetnymi rywalami. W najbliższych tygodniach mam wiele do poprawy, lecz cieszę się, że mogłem się przeciwstawić takim przeciwnikom. To dla mnie pozytywne – mówił, cytowany przez puntodebreak.com.

Hiszpan wie, że powrót do formy to trudny proces. – Potrzebuję czasu. Od mojego poprzedniego oficjalnego meczu minęło pięć miesięcy. Okres po Rolandzie Garrosie to była dla mnie katastrofa. Stopa nie pozwalała mi grać ani trenować – podkreślił.

Czytaj: Jan-Krzysztof Duda mistrzem Europy w szachach błyskawicznych

Nadal napisał na Twitterze: „Kiedy wróciłem do domu po rozegraniu turnieju w Abu Zabi, w teście PCR, który przeprowadzono na mnie, gdy przybyłem do Hiszpanii, wykazałem pozytywny wynik testu na obecność Covid-19″.

„Zarówno w Kuwejcie, jak i Abu Zabi przechodziliśmy kontrole co dwa dni i wszystkie były negatywne, ostatnia była w piątek, a wyniki w sobotę”.

„Mam za sobą kilka nieprzyjemnych chwil, ale mam nadzieję, że stopniowo się poprawię. Jestem teraz w domu i poinformowałem o wyniku tych, którzy mieli ze mną kontakt”.

„W konsekwencji tej sytuacji muszę mieć całkowitą elastyczność w moim kalendarzu i przeanalizuję moje opcje w zależności od mojej ewolucji”.

„Będę Was informował o wszelkich decyzjach dotyczących moich przyszłych turniejów! Z góry dziękuję wszystkim za wsparcie i zrozumienie.”

Nadal powrócił do Abu Zabi po tym, jak kontuzja stopy wykluczyła go z ostatnich miesięcy sezonu 2021.

Hiszpan planował zagrać w turnieju ATP w Melbourne przed startem w Australian Open, które rozpoczyna się 17 stycznia, ale jak to będzie, przekonamy się niebawem.

Muszę porozmawiać z członkami mojego zespołu i podjąć decyzję. Nie mogę zagwarantować w 100 proc., że zagram w Australian Open. Planuję to, taki jest mój cel, ale muszę poczekać kilka dni i zobaczyć, jak zareaguje moje ciało.

Nie gram w tenisa dla pieniędzy czy dla dobrej zabawy. Robię to, bo wciąż mam swoje cele. Jeśli ich nie osiągnę, to w porządku. Ale motywacja i pasja ciągle są we mnie – zapewnił.