Rafael Nadal marzy o zobaczeniu Mbappé w koszulce Realu Madryt

0
11
Rafael Nadal stwierdził, że byłby szczęśliwy, gdyby Kylian Mbappe grał w Realu Madryt w przyszłości. (zdjęcie: Mbappelandia, twitter)

Hiszpańska legenda tenisa Rafael Nadal namawiał Real Madryt do zawarcia umowy transferowej z Kylianem Mbappe z PSG po tym, jak gwiazda tenisa ujawniła ambicje zostania prezesem na Santiago Bernabeu.

Hiszpańska legenda tenisa Rafael Nadal wyraził swoje poparcie dla Realu Madryt w staraniach o transfer Kyliana Mbappe z PSG, jak donosi GOAL.

Nadal, który przez całe życie kibicował Realowi Madryt, mimo że jego wuj był związany z Barceloną w latach 90. i rozegrał dla rywali ponad 200 meczów, wyraził chęć zobaczenia zwycięzcy Pucharu Świata w kultowej białej koszulce Los Blancos. Nadal uważnie śledzi wydarzenia na Santiago Bernabeu i chciałby, aby zwycięzca Pucharu Świata Francji został odciągnięty z Paris Saint-Germain.

CZYTAJ: L’Equipe: Trzy transfery PSG są sprawdzane przez UEFA

W wywiadzie dla Movistar Plus, Nadal zapytany o potencjalne transfery do Realu Madryt, chętnie poparł pomysł dołączenia Mbappe do klubu. Stwierdził: „Chcę, żeby Mbappe przyszedł, nie mam z tym żadnego problemu, wręcz przeciwnie. Byłbym szczęśliwy, gdyby przyszedł! Oczywiście, że lubię Mbappe, kto nie lubi Mbappe? Nie miał żadnego obowiązku przychodzić wcześniej. Mbappe nie ma żadnego obowiązku przychodzić, gdy my, kibice, tego chcemy.”

Real Madryt był od dłuższego czasu łączony z Kylianem Mbappe, a nastroje Nadala pokrywają się z historią pozyskiwania przez klub gwiazdorów pod przywództwem prezesa Florentino Pereza. Przyznając, że nie zawsze marzył o tym, aby zostać prezesem Realu Madryt, Nadal wyraził otwartość na taką możliwość, stwierdzając: „Myślę, że chciałbym zostać prezesem Realu Madryt. Ale przede wszystkim mamy obecnie najlepszego możliwego prezesa”.

Rafael Nadal również zdawał sobie sprawę ze znaczenia samoświadomości i realistycznej oceny, przyznając, że jego uczucia mogą z biegiem czasu ulec zmianie i że może, ale nie musi, być w stanie spełnić taką rolę.

„Co więcej, to, jak się czuję dzisiaj, może nie być takie, jak będę się czuł jutro. A wtedy nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w życiu. Musisz wiedzieć, czy jesteś w stanie zrobić coś takiego. Podchodzę do siebie dość realistycznie, mniej więcej znam swoje ograniczenia. Nie wiem, czy byłbym w stanie to zrobić, czy nie. Tak czy inaczej, czas pokaże.”

CZYTAJ: Kylian Mbappé wraca do zdrowia i będzie gotowy na najbliższe mecze PSG

Real imponująco rozpoczął sezon 2023–24, zdobywając maksymalną liczbę punktów w pięciu meczach, a letni transfer Jude Bellinghama za kwotę 103 mln euro (89 mln funtów/110 mln dolarów) wywarł natychmiastowy wpływ. Los Blancos wrócą do akcji w środę, rozpoczynając sezon Ligi Mistrzów u siebie z Union Berlin.