Rajd Valvoline Małopolska rozpoczął się w Wadowicach

0
0
​Rozpoczął się Valvoline Rajd Małopolski. Ceremonia otwarcia odbyła się w Wadowicach. (zdjęcie: Rajd Małopolski, facebook)

W czwartkowy wieczór na wadowickim rynku uroczystym otwarciem rozpoczął się Rajd Valvoline Małopolska. Prawie 100 samochodów wjechało na rampę, gotowych do rywalizacji od piątku.

Impreza przyciągnęła liczną rzeszę fanów rajdów i mieszkańców, którzy cieszyli się specjalnie zaprojektowaną wioską rajdową. Najważniejszymi atrakcjami był występ Grzegorza Grzyba, lidera klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Polski oraz historyczne samochody rajdowe.

Wyścigi rozpoczynają się w piątek

W dniach 6–8 czerwca rozgrywany jest Valvoline Rajd Małopolski 2024. Na piątkowy poranek zaplanowano zupełnie nowy odcinek testowy Stryszawa (w godzinach od 8:00 do 12:00). Prawdziwe wyścigi rozpoczną się w piątkowe popołudnie pięcioma odcinkami specjalnymi. O 15:48 startuje nowy etap Barwałd o długości 9,72 km, na którym zaplanowano łącznik szutrowy oraz — po raz pierwszy w tym rajdzie — przejazd przez tzw. water splash. Następnie o 16:11 etap Mucharz, ze startem w Łękawicy, gdzie Gmina Stryszów przygotowuje wyjątkowy punkt kibica z dodatkowymi atrakcjami, poczęstunkiem i technicznym nawrotem na trasie przejazdu.

Po przerwie serwisowej w Wadowicach pod Młynem Jacka Hotel&SPA, załogi zmierzą się z jeszcze dwoma przejazdami: Bałward o 18:44 i Mucharz i 19:07, by zakończyć widowiskowym odcinkiem specjalnym w centrum Wadowic ze strefą kibica i atrakcjami.

CZYTAJ: Iga Świątek awansowała do finału French Open

Zawody rozpoczną się w Wadowicach, a zakończą w Makowie Podhalańskim, gdzie metę będzie mieć finałowy RMF FM Power Stage Maków Podhalański.

Zawody rozgrywane będą aż w czterech cyklach: począwszy od Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej, przez Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Millers Oils Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, po Rajdowe Mistrzostwa Południa.

CZYTAJ: Napastnik Juventusu jest rozczarowany klubem. Intryguje go AS Roma