Ralf Rangnick w Liverpoolu!

0
38
Trzęsienie ziemi w niemieckiej piłce nożnej!

Wiele wskazuje na to, że w ciągu dnia na korytarzach Anfield słychać szmery. W krótkim czasie dwie kluczowe postacie zrezygnowały z pracy w wystawionym na sprzedaż klubie.

Według doniesień dyrektor sportowy Liverpoolu, Julian Ward, jest brany pod uwagę do roli w holenderskim Ajaxie, kiedy opuści Anfield pod koniec sezonu.

Czytaj: Liderzy ligi Arsenal mają wielkie plany na lato

Ward został mianowany dyrektorem sportowym Liverpoolu po odejściu Michaela Edwardsa, obejmując to stanowisko na początku tego sezonu.

Mówi się, że odegrał kluczową rolę w transakcji, która sprowadziła Darwina Nuneza na Anfield z Benfica, podczas gdy gazeta Liverpool Echo twierdzi, że wykorzystał swoje koneksje w Portugalii.

Ward był postrzegany jako idealny kandydat do zastąpienia samozwańczego geniusza Edwardsa, ponieważ zajmował kilka stanowisk w klubie od czasu jego przybycia w 2011 roku.

Niewiarygodne: Guardiola nigdy nie chciał Haalanda

Ale w niespodziewanej decyzji podjętej w grudniu ogłosił, że opuści Anfield pod koniec obecnego sezonu, po zaledwie roku odpowiedzialnym za zakupy zawodników, co podobno było szokiem dla wielu w klubie.

Pomimo tego, że Ward chciał odpocząć po opuszczeniu Anfield, Ajax jest bardzo zainteresowany sprowadzeniem go na Johan Cruijff Arena.

Według holenderskiego portalu De Telegraaf, Ajax jest zainteresowany rekrutacją Warda na stanowisko nowego dyrektora technicznego klubu i umieszcza go na szczycie listy potencjalnych kandydatów.

Ralf Rangnick pasuje idealnie

Liverpool nie ogłosił jeszcze następcy. Lokalna gazeta Liverpool Echo uważa, co zaskakujące, że były szef Manchesteru United, Ralf Rangnick, będzie dobrze pasował do Kloppa jako nowy dyrektor sportowy Liverpoolu. I że jego filozofia idealnie pasuje do stylu gry Kloppa i że lepiej pasuje do takiej roli niż jako menadżer, którym był na Old Trafford – bez większych sukcesów.

Ale według kilku źródeł dyrektor sportowy Monako, Paul Mitchell, jest faworytem do pracy na Anfield. Oczekuje się, że latem Liverpool odnowi znaczną część środka pola, a kilku graczy odejdzie, więc będzie wystarczająco dużo pracy dla każdego, kto odnowi nowy, duży zespół Kloppa.