Ramos zostaje w Madrycie

0
1002
Real Madrid C.F. Facebook

Real Madryt znajduje się obecnie w kryzysie i potrzebuje charyzmatycznych liderów, którzy przeprowadzą klub przez ten okres. Po odejściu Cristiano Ronaldo Sergio Ramos, kapitan „Los Blancos” musi wziąć na siebie więcej odpowiedzialności i przywrócić ją na właściwe tory. Hiszpan zakomunikował, że pomimo informacji łączących go z odejściem do innego klubu, pragnie zostać na Santiago Bernabeu do końca swojej kariery.

Ramos zorganizował specjalną konferencję, na której chciał rozwiać wszelkie wątpliwości. Media podsycały informację o lukratywnej ofercie z Chin, która przypadłaby do gustu klubowi, a także zawodnikowi na zakończenie kariery. W dodatku problemy finansowe po nieudanej inwestycji Hiszpana, o których również można było wyczytać w gazetach, mogłyby go skłonić do zmiany otoczenia. Obrońca czuje się jednak znakomicie w Madrycie i będzie się starał w następnych latach utrzymać formę, by wciąż nadawać się do składu takiego klubu jak Real.

Hiszpan jest wychowankiem Sevilli. Po sezonie w seniorskim składzie przeniósł się w 2005 roku do Realu, z którym związał się na zdecydowaną większość swojej kariery. Obrońca zdobył z madryckim zespołem cały worek trofeów. Cztery mistrzostwa Hiszpanii, dwa Puchary Króla, trzy Superpuchary Hiszpanii, trzy Superpuchary Europy i ponad 4 Klubowe Mistrzostwa Świata.

Od sezonu 2015/16 został kapitanem zespołu i nikogo to nie powinno dziwić. Ramos wziął sprawy w swoje ręce w finale Ligi Mistrzów w 2014, wyrównując stan spotkania w doliczonym czasie gry, po czym w dogrywce „Królewscy” wygrali pierwszy puchar Champions League od 12 lat. Z opaską na ręce poprowadził klub do trzech kolejnych wygranych europejskich pucharów i to z rzędu. Nikomu poza Realem nie udało się do tej pory obronić trofeum, od kiedy Puchar Europy został przemianowany na Ligę Mistrzów właśnie.