Raphael Varane „zrezygnował” z Francji

0
58
Mistrz świata kończy z kadrą w wieku 29 lat. "To właściwy moment". (foto: united, twitter)

Został mistrzem świata w 2018 roku i prawie mistrzem świata w 2022 roku. 93 występy w jednej z najlepszych drużyn narodowych na świecie może napawać dumą, zwłaszcza, gdy nie skończył 30 lat, dlatego decyzja Varane’a o rezygnacji z reprezentacji jest zaskoczeniem.

Didier Deschamps dał Varane’owi opaskę kapitańską w Les Bleus, gdy środkowy obrońca miał 21 lat. Nagła rezygnacja dla trenera reprezentacji narodowej jest zaskoczeniem i będzie dużą stratą.

Czytaj: Zrobił to jak Beckham

„Raphael zadzwonił do mnie kilka dni temu i powiedział, że chce zrezygnować z kadry narodowej. Jest inteligentnym chłopcem, który dokładnie myśli, zastanawia się nad zaletami i wadami, zanim podejmie decyzję” – mówi Deschamps na stronie internetowej związku piłkarskiego.

„Trudno nie dać się ponieść emocjom. Varane szybko stał się regularnym zawodnikiem drużyny i nigdy nie bałem się wręczyć mu opaski kapitańskiej w wieku zaledwie 21 lat. Już wtedy był prawdziwym liderem na boisku i poza nim” – mówi Deschamps.

Czytaj: Wycofano ściganie Greenwooda

Dla Manchesteru United oznacza to, że Francuz postanowił poświęcić całą swoją uwagę na nich, pomagając im w powrocie na szczyt tabeli i w Europie.