Raw Air 2020: wybitny Kamil Stoch. Zagraniczne media pod wrażeniem po sukcesie Polaka!

0
619
Kamil Stoch w pięknym stylu wygrał zawody Pucharu Świata w Lillehammer. Zdjęcie: Twitter

Kamil Stoch odniósł swoje 36. zwycięstwo w Pucharze Świata. Polak we wspaniałym stylu wygrał trudny konkurs w Lillehammer. Pod wrażeniem osiągnięcia naszego skoczka są zagraniczne media. Najmocniej sukces dostał dostrzeżony w Norwegii, gdzie trwa turniej Raw Air.

Kamil Stoch wygrał zawody turnieju Raw Air w ramach zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer.

Polak po pierwszej serii i skoku na 131,5 metra był na trzeciej pozycji. W finałowej zaatakował jednak, uzyskując aż 139,5 metra i odniósł swoje 36. zwycięstwo w karierze. To także trzeci raz, gdy Stoch był najlepszy w Lillehammer.

Norweskie media zauważają wynik polskiego skoczka i podkreślają prawdziwą klęskę Norwegów, którzy na swojej skoczni zajęli odległe miejsce. Najlepszym zawodnikiem z drużyny Alexandra Stoeckla był 10. Robin Pedersen.

Agencja NTB pisze – Nasi skoczkowie nie poradzili sobie z tak trudnymi warunkami na Lysegardsbakken. Natomiast Stoch opanował je po mistrzowsku. Wykorzystał wiatr i oddał piękny, perfekcyjny technicznie skok.

Portal Dagbladet napisał – Radość drużynowej wygranej w Oslo szybko minęła. W Lillehammer dominował Kamila Stoch, wiatr rozwiał nasze wielkie marzenia w Raw Air.

Dziennik „Aftenposten” dodał: – To była nasza drużynowa porażka. Wygrał świetny Kamil Stoch i został nowym liderem Raw Air. Najlepszy z naszych był 10. Robin Pedersen, który wcześniej wygrał prolog. W konkursie stracił jednak do Polaka aż 20 punktów.

Brawo Kamil, doskonały występ. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy wszystkich polskich skoczków!

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: Kamil Stoch dostał wyjątkowy prezent od norweskiej telewizji NRK.