Real Madryt awansował do finału Klubowych Mistrzostw Świata

0
49
Real Madryt; zdjęcie z: Piłkarski świat; Twitter

Real Madryt awansował do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Nie bez problemów wygrał z egipskim Al Ahly 4:1. Bramki zdobyli kolejno Vinicius Junior, Federico Valverde, Rodrygo i tuż przed ostatnim gwizdkiem wprowadzony Sergio Arribas. Rzutu karnego nie wykorzystał Luka Modrić. Finał w sobotę z saudyjskim Al Hilal.

Real Madryt mocno się namęczył żeby wywalczyć awans. Nie wszystko przychodziło z łatwością, szczególnie w drugiej połowie. Wtedy to,
po faulu Eduardo Camavingi Al Ahly zdobyło bramkę kontaktową z rzutu karnego, natomiast potem jedenastki na przypieczętowanie awansu nie wykorzystał Luka Modrić.

Więcej o Klubowych Mistrzostwach Świata przeczytasz tutaj: Klubowe MŚ w piłce nożnej – Al-Hilal zagra w finale

O wygranej Realu zadecydowały przede wszystkim momenty z końcówki pierwszej połowy i początku drugiej. Prowadzenie dał Vinicius Junior. Brazylijczyk podciął piłkę nad bramkarzem, gdy serię błędów popełnili rywale z pola. Potem akcję Rodrygo skutecznie wykończył już Federico Valverde. Ostatecznie po golu strzelił każdy z ofensywnego tercetu Realu. W doliczonym czasie bramkarza pokonał Rodrygo, który podwyższył wynik. Tuż przed końcem wynik na 4:1 ustalił wprowadzony Sergio Arribas. 21-latek precyzyjnym strzałem przy lewym słupku pokonał bramkarza Al Ahly.

Awans Real Madryt wywalczył w sposób zupełnie zasłużony, trzeba to Królewskim oddać. Jednocześnie warto pochwalić drużynę egipską za dobrą grę. Finałowy mecz Real Madryt – Al Hilal odbędzie się w sobotę (11 lutego).