Real Madryt będzie zmuszony do skupienia się na młodych hiszpańskich talentach

0
24
Carlo Ancelotti; zdjęcie: Madryt Universal: Twitter

Hiszpańska prasa zauważyła w tym sezonie, że na grę Realu Madryt stosunkowo mały wpływ mają Hiszpanie. Ze zwykłej wyjściowej jedenastki w Los Blancos tylko Dani Carvajal może uważać się za regularnego.

Los Blancos mogą być zmuszeni skupić się na młodszych talentach w przyszłym sezonie, jeśli chcą powołać pełny skład Ligi Mistrzów w następnej kampanii. 

Marca zwraca uwagę, że przepisy UEFA stanowią, że co najmniej 8 zawodników musi przyjść do hiszpańskiego klubu w wieku od 15 do 21 lat przez trzy sezony lub 36 miesięcy. Czterech z tej grupy musi również spełnić te wymagania w samym Realu Madryt, bez przerw w tym okresie w innych zespołach.

Zobacz jeszcze: Antonio Conte podziękował Tottenhamowi

Obecnie gracze, którzy spełniają pierwsze wymagania to; Fede Valverde, Rodrygo Goes, Vinicius Junior, Dani Carvajal, Nacho Fernandez, Lucas Vazquez, Dani Ceballos, Jesus Vallejo, Alvaro Odriozola, Mariano Diaz i Marco Asensio.

Z tej grupy zawodnicy spełniający drugi regulamin to Odriozola, Vallejo, Mariano, Ceballos i Nacho.

Jak zauważa madrycki dziennik, z tych list tylko Rodrygo, Vinicius, Valverde, Carvajal i Vazquez wydają się pewni być w klubie w przyszłym sezonie, co może pozostawić Los Blancos na krótko, jeśli dojdzie do exodusu reszty.

Lewy obrońca Rayo Vallecano Fran Garcia wygląda na to, że wróci do klubu tego lata.

Tymczasem inną sugerowaną opcją jest Sergio Arribas, który imponuje w Realu Madryt Castilla w tym sezonie i może również pomóc w kwotach.

Przeczytaj także: PSV nakłada karę na bandytę Euroligi

Podczas gdy tradycyjnie Los Blancos mają tendencję do szukania podpisów, często z zagranicy, wygląda na to, że mogą być zmuszeni do bardziej lokalnego spojrzenia tego lata.

To może nie być najgorsza rzecz dla Realu Madryt, który ostatnio widział sensu wpływu graczy Castilli w pierwszym zespole.