Real Madryt chce pozyskać zawodnika Man City, jeśli transfer Kyliana Mbappe się nie powiedzie

0
6
Barcelona i Real Madryt rozważają podpisanie kontraktu z Julianem Alvarezem. (zdjęcie: city, twitter)

Pomimo tego, że przegapił długo oczekiwany transfer Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain, Real Madryt rozpoczął ten sezon rewelacyjnie, za sprawą najlepszego nabytku tego lata, Jude Bellighama. Wygląda jednak na to, że Los Blancos wciąż polują na nowych piłkarzy, jak zawsze w ich przypadku, a ostatnie raporty wskazują, że hiszpańscy giganci postrzegają młodego zdobywcę Pucharu Świata Juliana Alvareza jako rezerwowego na wypadek niepowodzenia umowy z Mbappe.

Julian Alvarez jest na celowniku Realu Madryt. To ich plan B, jeśli nie uda im się pozyskać Kyliana Mbappe. Zawodnik miał już próby w Realu Madryt w wieku 11 lat, ale Real Madryt nie mógł go podpisać ze względu na politykę pozyskiwania zawodników dopiero po 13 roku życia.

Według najnowszych doniesień, Real Madryt rozważy Juliana Alvareza z Man City jako opcję rezerwową, jeśli latem przyszłego roku nie uda mu się pozyskać Kyliana Mbappe z PSG.

Przeczytaj także: United potwierdził, że zawodnik zgodził się opóźnić swój powrót do odwołania

Kontuzja Viniciusa Juniora uwydatniła brak głębi ataku, jaką Ancelotti miał do dyspozycji po tym, jak nie udało mu się pozyskać Kyliana Mbappe.

Francuz poinformował Paris Saint-Germain, że nie podpisze przedłużenia kontraktu i odejdzie w 2024 roku, co spowodowało krótką przerwę w pierwszym składzie i na liście transferowej.

Jednak Real Madryt nie podjął wspólnych wysiłków, aby pozyskać Mbappe i przegapił byłą gwiazdę AS Monaco. Dlatego też Alvarez pojawił się jako możliwa odpowiedź dla Realu Madryt.

23-letni Alvarez podczas swojego debiutanckiego sezonu w Man City grał drugie skrzypce po bijącym rekordy Erlingu Haalanda na Etihad STadium, a w sezonie 2022–2023 we wszystkich rozgrywkach zanotował 49 występów i 17 bramek.

Przeczytaj także: Piłkarz Chelsea pauzuje z powodu druzgocącej kontuzji. Wstępne badania nie rokują najlepiej

Oprócz tego, co mówią liczby, które same w sobie są obiecujące, Alvarez wnosi do zespołu mentalność i styl gry klasycznej cyfry 9 w połączeniu z elastycznością i bystrością młodzieńca, którego można kształtować – dokładnie tego, czego potrzebuje teraz Ancelotti.