Real Madryt jest zainteresowany Mikelem Artetą

0
36
Arsenal ma nowe cele transferowe. (zdjęcie: LiveScore/Twitter)

Po bardzo niepewnym początku swojej kariery jako menedżer, Mikel Arteta naprawdę zmienił sytuację w Arsenalu. Londyński klub sprowadził go do klubu jako menedżera w 2019 roku, nie dlatego, że ostatnie lata spędził na Emirates jako aktywny zawodnik, ale dlatego, że był asystentem trenera Pepa Guardioli w Manchesterze City.

Po 26 rozegranych kolejkach Arsenal prowadzi w Premier League pięcioma punktami nad Manchesterem City, a Real Madryt musi pokonać Barcelonę w La Liga. A prezes Realu Madryt, Florentino Pereza zaczął szukać zastępstwa dla Carlo Ancelottiego.

Pomimo zdobycia potrójnej korony w pierwszym sezonie podczas swojego drugiego okresu rządzenia, przyszłość Carlo Ancelottiego w Realu Madryt nie jest pewna po zakończeniu tej kampanii.

Czytaj: Reprezentant Realu Madryt w Londynie – rozpoczął walkę o tego piłkarza

Los Blancos walczyli w tym sezonie o regularne utrzymanie formy i tracą dziewięć punktów w wyścigu o tytuł La Liga. Pomimo wygrania Superpucharu Europy i Klubowych Mistrzostw Świata, Ancelotti może latem pozostać bez pracy.

I odwrotnie, Włoch mógłby odejść z własnej woli, ponieważ nadal jest łączony z posadą w reprezentacji Brazylii. Niezależnie od tego Florentino Perez równie dobrze może planować powołanie nowego trenera na następny sezon.

W sieci pojawiły się informacje, że Real Madryt jest zainteresowany Mikelem Artetą.

Arteta wspaniale prowadził The Gunners w tym sezonie i mogli wygrać Premier League po raz pierwszy od prawie 20 lat. Jego wysiłek w północnym Londynie nie pozostał niezauważony w Madrycie i jest opcją za Ancelottiego, jeśli ten odejdzie.

Arteta był asystentem byłego głównego trenera Barcelony, Pepa Guardioli w Manchesterze City, więc interesujące, czy byłby zainteresowany objęciem funkcji szefa Realu Madryt, gdyby miał taką możliwość. Okazuje się, że już odpowiedział na to pytanie.

Czytaj: Zwycięski Bayern obdziera z marzeń PSG

Szef Arsenalu, Mikel Arteta, odrzucił doniesienia łączące go z pracą w Realu Madryt.

Przed starciem Arsenalu w Lidze Europejskiej podczas rozmowy ze Sporting, Hiszpan odrzucił spekulacje, deklarując swoje zaangażowanie w Kanonierów.

„Mogę powiedzieć, że jestem w pełni skoncentrowany na tym, co robię tutaj i jestem niezwykle dumny i wdzięczny za to, co robię w tym klubie piłkarskim. To wszystko”.