Real Madryt nie ułatwi zadania Arsenalowi

0
36
Gabri Veiga

Arsenal od pewnego czasu wysyła zwiadowców na każdy mecz u siebie z Celta Vigo, aby śledzili wschodzącą gwiazdę klubu, Gabri Veiga. Raporty, które wróciły na stół menedżera Mikela Artety, były jednoznacznie pozytywne.

20-letni ofensywny pomocnik ma za sobą bardzo imponujący sezon. Veiga jest centralnym punktem reprezentacji Hiszpanii do lat 21, strzelił osiem goli i zanotował trzy asysty w La Liga. Arsenal nie tylko prowadzi w Premier League, ale także próbuje ściągnąć do siebie Gabri Veiga, ale jak pisze Diario AS, Manchester United zaczął się nim interesować, podobnie jak Barcelona.

Czytaj: Zamiast zwycięstwa – remis Manchesteru United z Southampton na Old Trafford

Real Madryt jest ostatnim klubem, który przystępuje do wyścigu o pozyskanie Veiga. Są również świadomi, że Arsenal prowadzi obecnie w tym wyścigu.

Młody 20-letni ofensywny pomocnik ma klauzulę odejścia w wysokości 40 milionów euro i już wzbudził zainteresowanie dużych klubów Premier League, które postrzegają tę klauzulę jako dobrą wartość.

Celta Vigo ma kontrakt z Veiga do 2026 roku i to niezły okres.

Biorąc pod uwagę ilość hałasu wokół przyciągającej wzrok formy Veiga, było tylko kwestią czasu, zanim Los Blancos dołączą do wyścigu, a dziennikarz Cadena SER, Pacojo Delgado, twierdzi, że są bardzo zainteresowani 20-latkiem.

Real Madryt przyjął w ostatnich sezonach politykę pozyskiwania najlepszych młodych piłkarzy w Europie.

Czytaj: Szok! Przejście z Realu Madryt do Barcelony

To, czy Real Madryt tylko monitoruje gracza, czy naprawdę ma konkretny interes, dopiero się okaże. Z punktu widzenia kariery może mieć sens, aby Gabri Veiga pozostał w Celcie Vigo przynajmniej przez kolejny sezon, zanim przejdzie do europejskiego giganta.

Ostatni raz Transfermarkt oceniał wartość Gabri Veiga w listopadzie, w ciągu kilku miesięcy jego wartość wzrosła z 2 milionów euro do 10 milionów euro. Nowa ocena teraz również była większa. Przypuszczamy, że letnia sprzedaż przyniesie od 25 do 30 milionów euro plus premie.