Real Madryt nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata. Jaki jest powód?

0
0
Real Madryt zbojkotuje prestiżowe rozgrywki? Ancelotti ostrzega FIFA. (zdjęcie: sala12, x)

Latem przyszłego roku kibice będą mogli spodziewać się nowego formatu Klubowych Mistrzostw Świata. Real Madryt nie może jednak w nim uczestniczyć.

Jak ujawnił główny trener Carlo Ancelotti w wywiadzie dla Relevo, organizatorzy oferują drużynom bardzo niskie nagrody pieniężne, dlatego wiele klubów rozważa odmowę udziału.

„FIFA zapomina, że ani kluby, ani piłkarze nie wezmą udziału w nowym formacie Klubowych Mistrzostw Świata. Jeden mecz Realu Madryt jest warty 20 milionów euro, a FIFA chce dać takie pieniądze za cały turniej. Oceniam to negatywnie. Tak jak my, inne kluby odrzucą zaproszenie” – stwierdził Ancelotti.

Tym samym kierownictwo Realu Madryt nie jest zbyt pozytywnie nastawione do nowego formatu Klubowych Mistrzostw Świata i może w ogóle w nich nie uczestniczyć.

Warto dodać, że za wygranie finału głównego europejskiego turnieju klubowego, najlepsza drużyna otrzyma od UEFA 20 milionów euro.

CZYTAJ: Historyczny triumf Ewy Swobody na Mistrzostwach Europy

FIFA planowała, że w przyszłorocznych rozgrywkach wezmą udział 32 zespoły, a odbędzie się to w formie turnieju z podziałem na grupy i fazą pucharową, która miałaby odbyć się w Stanach Zjednoczonych. Impreza ma się odbyć w dniach 15 czerwca – 13 lipca 2025 roku w USA. Szykuje się więc sporo grania i to zaraz po zakończeniu sezonu ligowego w Europie. Jednak po takim oświadczeniu trenera Realu Madryt, ciężko stwierdzić, co będzie dalej. Występ „Królewskich” wcale nie jest taki pewny.

Real nie jest przychylny nowym rozgrywkom FIFA i ma mieć w tej sprawie sojuszników.

CZYTAJ: Wojciech Nowicki został mistrzem Europy w rzucie młotem