Real Madryt pożegna się ze swoim bramkarzem

0
3
Niepewna przyszłość Kepy Arrizabalagi. (zdjęcie: Seputar Real Madri, twitter)

Jak podaje Diario AS, Real Madryt nie zakontraktuje na stałe bramkarza Kepy Arrizabalagi.

Okazało się, że hiszpański bramkarz nie jest potrzebny ani Realowi Madryt, ani Chelsea. Kepa stwarza „problem” dla „The Blues”, więc latem klub będzie chciał się z nim rozstać, aby spróbować zbilansować swoje księgi. Jednak wysoka pensja Kepy sprawia, że jest on głównym kandydatem na sprzedaż. Jedną z opcji jest przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej.

Tego lata Chelsea ponownie spróbuje trwale zwolnić Lukaku, który ma w kontrakcie klauzulę odstępnego wynoszącą 37 milionów funtów. Kolejnym dobrze zarabiającym zawodnikiem Chelsea, dla którego muszą znaleźć rozwiązanie, jest bramkarz Kepa Arrizabalaga. Nie ma dla niego miejsca w składzie.

CZYTAJ: Al-Hilal ustanowił nowy rekord świata

Warto zauważyć, że ze względu na wysokie opłaty i wysokie wynagrodzenia nowych nabytków Chelsea, klubowi grozi złamanie zasad Finansowego Fair Play i nałożenie sankcji. Aby uniknąć tego problemu, szefowie Chelsea są gotowi zwolnić 15 zawodników w letnim oknie transferowym. Dokładne nazwiska nie są znane, ale część z nich gra obecnie na wypożyczeniach w innych klubach.

CZYTAJ: Chelsea celuje w bramkarza klubu La Liga za 100 milionów euro

Przy okazji, główny trener Realu Madryt Carlo Ancelotti ogłosił powrót dwóch kluczowych zawodników po przerwie reprezentacyjnej. Włoski trener zdradził, że po przerwie na mecze międzynarodowe do podstawowej grupy powrócą bramkarz Thibaut Courtois i obrońca Eder Militao.