Real Madryt pozwolił mu dołączyć do Villarreal

0
3
Raúl González przejmie uznany klub! Legenda Realu Madryt doszła do porozumienia. (zdjęcie: Real Madrid Goleador, twitter)

Raúl Gonzalez o krok od pierwszego poważnego wyzwania w karierze trenera. Otrzymał „zielone światło” od Realu Madryt.

Menedżer Realu Madryt Castilla Raul Gonzalez otrzymał od Los Blancos zielone światło na dołączenie do Villarreal w celu dokonania menedżerskiego przełomu. Były napastnik Realu Madryt powiadomił już przełożonych Realu Madryt o swojej uwadze, a ci zapewnili go, że nie będą mu przeszkadzać. Tym samym zostanie on nowym menadżerem Żółtej Łodzi Podwodnej, zastępując Quique Setiena.

Według doniesień Raul optymistycznie podchodzi do projektu, który oferuje mu Villarreal. Wcześniej otrzymywał oferty dołączenia do FC Schalke, Eintrachtu Frankfurt, Espanyolu i Leeds United. Jednak zawsze wolał pracę w Realu Madryt Castilla niż we wszystkich wymienionych wcześniej klubach. Uważa jednak, że to właściwy czas na podniesienie poziomu swojej kariery i dokonanie przełomu na poziomie menedżerskim.

Przeczytaj także: 95 lat temu ruszył pierwszy wyścig kolarski Tour de Pologne

Wyzwanie rzucone przez Villarreal podekscytowało Raula i skłoniło go do rozważenia opuszczenia Realu Madryt. Jest to o tyle zaskakujące, że nie zdarzyło się to nigdy w przypadku innych stanowisk kierowniczych, jakie mu zaproponowano. Setien wie, że nie jest to łatwe zadanie dla menedżera, ponieważ były trener Barcelony nie był w stanie poradzić sobie z zawodnikami Villarreal.

Raul nigdy nie zaprzeczał, że jego celem jest w przyszłości zostać menadżerem Realu Madryt. Zawsze był pewien, że uda mu się znaleźć pracę u hiszpańskich gigantów, dlatego jest menadżerem Realu Madryt Castilla. W takim zespole bardziej liczy się rozwój zawodników niż sukcesy na boisku. Pracy w Realu Madryt nie dostaje się od razu, ale możesz zrobić wrażenie, pełniąc funkcję menadżera gdzie indziej. Ponieważ Carlo Ancelotti ma opuścić klub latem przyszłego roku, Villarreal może być pracą, która zdefiniuje karierę Raula.

Przeczytaj także: Zwycięstwo Polski nad Wyspami Owczymi

Według wielu źródeł, Raul Gonzalez chce przyjąć ofertę Villarreal.