Real Madryt sfinalizował najdzikszy zakup piłkarza w historii!

0
66
Tchouameni jest łączony z Arsenalem i Liverpoolem, ale Real Madryt nie jest zainteresowany sprzedażą; zdjęcie: Real: Twitter

Kiedy PSG wycofało się z rundy licytacji po tym, jak ich oferta w wysokości 58 milionów euro została odrzucona, zdaliśmy sobie sprawę, że wszystko zostało rozstrzygnięte. Real Madryt bezpiecznie skierował się w stronę pozyskania talentu ofensywnego, który wyraźnie przekracza większość oczekiwań. Umowa już obowiązuje.

16-letni Endrick został potwierdzony jako zawodnik Realu Madryt w czwartek, ale skończy 18 lat dopiero w lipcu 2024 roku.

Zawodnik Palmeiras ma na swoim koncie kilka meczów w pierwszej drużynie, ale dla Realu Madryt nie ma wątpliwości, że młody napastnik ma wszystko, czego potrzeba, aby odnieść sukces na San Bernabu. Giganci La Liga mogą w końcu wydać ponad 72 miliony euro, z czego 35 milionów euro to stałe, 25 milionów to potencjalne dodatki, a 12 milionów jest zarezerwowanych na podatki.

Prawie 359 mln zł za 16-latka..

„Real Madryt, Endrick i jego rodzina doszli do porozumienia w sprawie porozumienia, zgodnie z którym zawodnik przejdzie do Realu Madryt w lipcu 2024 roku. Do tego czasu Endrick będzie nadal trenował z Palmeiras. Zawodnik uda się w najbliższych dniach do Madrytu, aby odwiedzić klubowe obiekty” – napisano krótko na klubowej stronie internetowej.

Kontrakt obowiązuje do 2027 roku, z opcją przedłużenia przez Real do 2030 roku. Nikt inny nie powinien pozyskać tego zawodnika.

Prezydent Palmeiras, Leila Pereira, była na skraju euforii:

– Przeprowadziliśmy największą wyprzedaż w historii brazylijskiego futbolu. Oferta Realu Madryt odpowiada ogromnemu talentowi Endricka – powiedziała Pereira.

Ponad 358 mln zł za 16-latka z 7 meczami seniorskimi i 3 golami za sobą. Pozwalamy sobie stwierdzić, że jest to najbardziej szalony zakup piłkarza dla Realu Madryt w historii!