Real Madryt wycenił swojego pomocnika na 60 milionów euro

0
3
Real Madryt wycenił swoją 24-letnią gwiazdę na kwotę 60 milionów euro. (zdjęcie: 433, x)

Gra, którą Real Madryt nieustannie pokazuje, nieuchronnie przyciąga zainteresowanie czołowych klubów, które chcą zwabić liderów Los Blancos. Zainteresowanie jest tak duże, że zespół Carlo Ancelottiego musi stawić czoła konkurencji.

Chociaż w tym sezonie Brahim Diaz nie zawsze regularnie występował na boisku, w sezonie 2023/24 stał się jednym z najważniejszych graczy Realu Madryt.

24-latek wrócił po trzyletnim wypożyczeniu do AC Milanu i zanotował powrót na boisko, zdobywając dziewięć bramek i pięć asyst w 34 występach.

Brak głębi w ataku na Santiago Bernabeu, w połączeniu z problemami z kontuzjami, jakich czasami doświadczali Vinicius Junior i Jude Bellingham, pozwoliły Brahimowi zyskać minuty i maksymalnie wykorzystać swoje szanse.

Jednak rywalizacja o miejsca w przyszłym sezonie będzie coraz większa, a do zespołu dołączą Kylian Mbappe i Endrick.

CZYTAJ: Legendarny kapitan Realu Madryt może zostać dyrektorem sportowym klubu Ronaldo

W związku z tym pojawiło się kilka pytań dotyczących przyszłości Brahima, ponieważ niektóre kluby w całej Europie zainteresowały się reprezentantem Maroka.

Pomocnik Brahim Diaz prezentuje w tym sezonie fenomenalną jakość gry i to właśnie za niego, według Diario Sport, płyną oferty na Santiago Bernabéu. Jeśli zawodnik nie wyrazi chęci opuszczenia Realu Madryt, nie zostanie on sprzedany.

CZYTAJ: Real Madryt chce zatrzymać w składzie doświadczonego napastnika

Real Madryt wycenia Brahima na 60 milionów euro

W obliczu rosnącego zainteresowania Brahimem, Real Madryt wycenił wszechstronnego ofensywnego pomocnika na 60 milionów euro.

Brahim pokazał, że dla niego najważniejszy jest czas gry i w związku z tym może zaistnieć scenariusz, w którym może poprosić o odejście, jeśli nie będzie miał pewności co do swoich minut na Santiago Bernabeu w przyszłym sezonie.

Warunki finansowe mogą skłonić Diaza do opuszczenia Realu Madryt, gdyż pomocnik nie jest najlepiej opłacanym zawodnikiem madryckiej drużyny. Co więcej, ma jedną z najniższych pensji w kadrze – według raportu zarabia 8 mln euro rocznie brutto, co plasuje go na 19. miejscu na liście najwyższych zarobków.

Uważa się, że Arsenal jest jednym z klubów zainteresowanych ściągnięciem Brahima z Realu Madryt, a Kanonierzy mieliby środki finansowe, aby zapłacić cenę wywoławczą Realu Madryt.