Real Sociedad zwiększa zainteresowanie wyrzutkiem Manchesteru United

0
1
Real Sociedad jest faworytem do pozyskania napastnika Manchesteru United Masona Greenwooda. (zdjęcie: united, twitter)

Real Sociedad jest faworytem do pozyskania Masona Greenwooda z Manchesteru United podczas przyszłorocznego letniego okienka transferowego.

Czerwone Diabły miały podjąć decyzję o ponownym sprowadzeniu Greenwooda do składu latem, zanim zmieniły zdanie z powodu reakcji opinii publicznej.

W rezultacie Anglik w deadline day zdecydował się na wypożyczenie do Getafe i wystąpił w tym sezonie 12 razy w barwach tej drużyny, strzelając cztery gole i notując trzy asysty.

Greenwood strzelił dwa gole i trzy asysty w 11 występach w La Liga w tym sezonie, a dwa gole strzelił w swoim pierwszym występie w Copa del Rey przeciwko Tardientie na początku listopada.

22-latek ma kontrakt z Man United ważny do czerwca 2025 roku, a ostatnio pojawiły się sugestie, że jego kariera w barwach Man United może zostać wznowiona.

Dziennikarz Jamie Jackson wspomniał niedawno o powrocie Greenwooda do pierwszego składu, a ekspert ds. transferów Fabrizio Romano powiedział, że nowy akcjonariusz mniejszościowy Sir Jim Ratcliffe omawia obecnie przyszłość napastnika, a decyzja prawdopodobnie zostanie podjęta pod koniec sezonu.

CZYTAJ: Sir Jim Ratcliffe już planuje przyszłość Masona Greenwooda w Manchesterze United

Uważa się, że Greenwood dobrze zadomowił się w Hiszpanii wraz ze swoją rodziną i uważa się, że wiele klubów La Liga uważnie obserwuje jego sytuację.

Uważa się, że Getafe jest zdeterminowane, aby pozyskać go na stałe, a zainteresowana nim ma także Valencia.

Jednak według TodoFichajes, Real Sociedad jest faworytem do pozyskania napastnika Manchesteru United i Anglii Masona Greenwooda.

W styczniu ubiegłego roku, w następstwie oskarżeń ze strony kobiety, wychowanek akademii Man United został aresztowany pod zarzutem gwałtu i napaści, a następnie został ponownie aresztowany pod zarzutem napaści na tle seksualnym i gróźb zabójstwa.

Greenwood, który strzelił 35 goli i zanotował 12 asyst w 129 meczach dla Czerwonych Diabłów, usłyszał zarzuty usiłowania gwałtu, stosowania zachowań kontrolujących i stosowania przymusu oraz napaści skutkującej rzeczywistym uszkodzeniem ciała, ale nie toczy się już przeciwko niemu sprawa.

Z niedawnego raportu wynika, że wiele klubów Premier League również uważnie obserwuje jego sytuację.

Ostatni występ Greenwooda w barwach Man United miał miejsce w styczniu 2022 roku przeciwko West Ham United.

CZYTAJ: Jadon Sancho pozostanie w Manchesterze United?

Uważa się, że główny trener Czerwonych Diabłów, Erik ten Hag, planował, że Sancho znajdzie się w składzie w tym sezonie, zanim sprawa zmieniła obrót przez reakcję kibiców i opinii publicznej.