Rekordowy sezon Michała Helika w Huddersfield Town

0
7
Polak o krok od historycznego rekordu! (zdjęcie: Krzysiek Bielecki, x)

Michał Helik, polski obrońca Huddersfield Town A.F.C., ma za sobą niezwykły sezon i jest coraz bliżej historycznego rekordu w Championship.

W barwach Huddersfield Town, Helik strzelił już dziewięć goli w lidze, co jest bliskie wyrównania rekordu wszechczasów w Championship dla obrońcy. Jego ciągłe pokazy umiejętności i determinacji uczyniły go wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie, potwierdzając jego status jednego z najbardziej wpływowych graczy pod okiem Andre Breitenreitera. Dziewięc bramek jak na defensora, to wynik godny podziwu.

Z każdym meczem Helik udowadnia, że jest jednym z najważniejszych zawodników pod okiem Andre Breitenreitera. Jego niedawny gol przeciwko Leeds United (1:1) przed własną publicznością był jego dziewiątym golem w bieżącym sezonie, dzięki czemu brakuje mu tylko jednego gola do pobicia historycznego rekordu ustanowionego przez Charlie Mulgrewa.

CZYTAJ: Polskie bokserki przodują w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym

Rekord Charlie Mulgrewa, który zdobył dziesięć bramek w jednym sezonie Championship, osiągnięty podczas jego kadencji w Blackburn Rovers w sezonie 2018/2019, stanowi kamień milowy. Imponujące występy Helika plasują go na drugim miejscu w historii najskuteczniejszych środkowych obrońców Championship. Jeśli dorówna rekordowi Mulgrew lub go przebije, Helik zapisze się w historii angielskiej piłki nożnej.

Podczas gdy Huddersfield Town walczy o pozostanie na zapleczu Premier League, wkład Helika okazał się kluczowy. Zespół zajmuje obecnie ostatnią bezpieczną pozycję, mając zrównaną liczbę punktów z zagrożonymi spadkiem Stoke City i Sheffield Wednesday. Wyprzedza je lepszym bilansem bramkowym.

Ponieważ do końca ligowych meczów pozostało jedenaście meczów, każdy gol i wysiłek w obronie Helika będą miały kluczowe znaczenie dla Huddersfield Town.

CZYTAJ: Główny bramkarz Realu Madryt wrócił do treningów po poważnej kontuzji

Wyjątkowa forma Michała Helika nie tylko podniosła jego prestiż, ale także znacząco przyczyniła się do kampanii Huddersfield Town. Dzięki determinacji i umiejętnościom, Helik zamierza poprowadzić swój zespół do sukcesu, spełniając marzenia o Premier League w zaciekłym Championship.