Renault R.S.19 przedstawione publiczności

0
598
Renault F1

Sezon Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami i choć na same wyścigi będziemy musieli jeszcze poczekać, mamy okazję podziwiać przedstawiane w międzyczasie bolidy. Kolejnym zaprezentowanym autem jest Renault R.S.19.

Francuzi postawili na znany z poprzedniego roku wygląd auta, bazujący na czerni i żółci, które są stale kojarzone z zespołem. Zmienił się jednak skład osobowy zespołu. W poprzednim sezonie Renault znalazło się na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, jednak nie można powiedzieć, by uplasowało się blisko podium. Do trzeciego Red Bulla zabrakło im… 297 punktów.

W tym roku pierwsza trójka prawdopodobnie pozostanie taka sama, co najwyżej zespoły zamienią się miejscami, jednak francuski team pragnie zmniejszyć dystans do czołówki. W tym celu został zatrudniony Daniel Ricciardo, były już kierowca Red Bulla. Decyzja Australijczyka była zaskakująca, jednak kierowca myśli w perspektywie długofalowej. Mówi się, że nowy bolid Renault zbliża się osiągami do najlepszych, a w kolejnym sezonie może powalczyć o podia na metach wyścigów.

Partnerem z zespołu Ricciardo będzie Nico Hulkenberg, zdobywca 69 punktów w bolidzie Francuzów w minionym roku, które starczyły na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Niemiec stracił 101 punktów do swojego nowego kolegi, który uplasował się na miejscu wyżej.