Reprezentacja Polski już wie z kim zagra o Euro 2024

0
1
Ważne wiadomości dla Polski! Baraże Euro 2024 rozlosowane! (zdjęcie: The Football News, X)

Rozczarowujące wyniki, słaby styl gry i malejące poparcie fanów wyznaczyły piłkarską podróż Polski w 2023 roku. Pomimo obiecującego początku w towarzyskim meczu z Łotwą, zmagania zespołu były widoczne w nieudanych kwalifikacjach do Euro 2024. Zmiany menadżerskie, w tym rozstanie z Fernando Santosem i rozpoczęcie współpracy z Michałem Probierz, nie zdołały ulepszyć składu.

Słabe kwalifikacje do Euro

Polska nie spełniła oczekiwań w grupie uznanej za „łatwą”, ustępując Albanii. Mało imponujący styl gry jeszcze bardziej zniechęcił kibiców, co przełożyło się na skąpą frekwencję na stadionie PGE Narodowym. Nawet ogłoszenie o wystartowaniu Roberta Lewandowskiego nie mogło zapełnić trybun, co odzwierciedlało rosnące rozczarowanie.

W niedawnym towarzyskim meczu z Łotwą, Przemysław Frankowski i Robert Lewandowski pokazali przebłyski świetności. Wczesny gol Frankowskiego przy asyście Nicoli Zalewskiego sugerował niewykorzystany potencjał. Pomimo zwycięstwa 2:0, utrzymują się obawy, czy Polsce uda się przełożyć ten sukces na kwalifikacje do Euro 2024.

Znakomita kreacja Nicoli Zalewskiego przyniosła mu uznanie, stanowiąc pocieszenie w skądinąd wymagającej kampanii. W obliczu kontuzji i niepewności, droga do barażów Euro 2024 stanowi krytyczny test dla odkupienia polskiej piłki nożnej.

CZYTAJ: Polak przyszłą gwiazdą Juventusu Turyn

Reprezentacja Polski już wie, z kim może zagrać o Euro 2024

W czwartek zostały rozlosowane ścieżki baraży o awans do Euro 2024. Jednym z ich uczestników jest Polska, która czekała na wyłonienie ewentualnego przeciwnika w finale. Polska zagra z wygranym w meczu Walii z Finlandią, jeżeli w półfinale dwustopniowych baraży odniesie zwycięstwo z Estonią.

Pierwszy mecz Biało-Czerwonych w barażach zostanie rozegrany 21 marca w Polsce. Następnie ewentualny finał baraży odbędzie się 26 marca na wyjeździe.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski poznała swoich przeciwników w United Cup

Ścieżki baraży o awans do Euro 2024:

Ścieżka A:
Walia / Finlandia – Polska / Estonia

Ścieżka B:
Bośnia i Hercegowina / Ukraina – Izrael / Islandia

Ścieżka C:
Gruzja / Luksemburg – Grecja / Kazachstan

Każdą ścieżką do Euro 2024 awansuje jeden zespół.

Reprezentacja Polski może zagrać w mistrzostwach Europy po raz piąty w historii. W 2012 roku była ich współgospodarzem. Najlepszy wynik osiągnęła w 2016 roku, kiedy to odpadła dopiero w ćwierćfinale z Portugalią. W 2008 i 2020 roku nie wyszła z grupy.