Reprezentacja Polski nie zagra w Moskwie z Rosją!

0
454
Tego kadru nie zobaczyliście oglądając transmisję meczu Barcy. Trzymana przez Putina przy pomocy Gazpromu UEFA ocenzurowała transmisję. Wstyd i hańba! Źródło: Twitter

UEFA podjęła decyzję! Kluby i reprezentacje narodowe Rosji i Ukrainy rywalizujące w rozgrywkach, będą musiały rozgrywać swoje mecze domowe na neutralnych stadionach. Taki stan rzeczy potrwa do odwołania. To oznacza, że reprezentacja Polski nie pojedzie na mecz do Moskwy rozgrywany w ramach barażu MŚ 2022.

Czytaj: „Polscy sportowcy nie powinni jechać do Rosji” – mówi minister sportu

Każdy czekał na decyzję UEFA odnośnie rozgrywania meczów międzynarodowych na terenie Rosji i Ukrainy. Szef Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Aleksander Ceferin zwołał na piątek nadzwyczajne spotkanie Komitetu Wykonawczego tej organizacji.

Logiczne jest, że decyzja mogła być tylko jedna w związku z atakiem Władimira Putina na Ukrainę. Na chwilę obecną żadna drużyna klubowa czy reprezentacja narodowa nie zagra meczu piłkarskiego na terenie tych dwóch krajów. Ale mecze mają się odbyć…

Dodano, że UEFA będzie „w pełni wspierać wielostronne wysiłki na rzecz zapewnienia ratunku dla piłkarzy i ich rodzin na Ukrainie, które stoją w obliczu straszliwego ludzkiego cierpienia, zniszczenia i wysiedlenia”.

Mecz Polaków z Rosjanami o awans do mistrzostw świata ma odbyć się 24 marca. Polacy walkę o mundial mieli właśnie rozpocząć w Moskwie. W razie wygranej Biało-Czerwoni zmierzą się z wygranym z pary Szwecja-Czechy.

Jak podaje agencja AFP, decyzja ws. barażu zależy od światowej federacji – FIFA. A Polski Związek Piłki Nożnej czeka na oficjalne potwierdzenie i wykładnię w tej sprawie przez UEFA.