Reprezentacja Polski poznała swoich przeciwników w United Cup

0
7
Wiemy z kim zagra w United Cup 2024 w Perth reprezentacja Polski, której liderować będą Iga Świątek i Hubert Hurkacz. (zdjęcie: Mundo Do Tênis, X)

Reprezentacja Polski z niecierpliwością czeka na United Cup, który rozpocznie się 29 grudnia, a zakończy 7 stycznia. Impreza w Australii może pochwalić się silną polską kadrą, z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem na czele.

O zwycięstwo będzie walczyć sześć grup podzielonych pomiędzy Perth i Sydney.

Po losowaniu grup, które odbyło się 23 października, dowiedzieliśmy się, że najwyżej rozstawiona reprezentacja Polski z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem w składzie, trafiła do grupy A, która rozgrywać będzie spotkania w Perth. Do grupy A dolosowana została reprezentacja Hiszpanii i reprezentacja Brazylii. Rozgrywki obejmują grę pojedynczą i mieszaną.

CZYTAJ: Gwiazda Manchesteru United zmaga się z wysokim poziomem stresu

Reprezentacja Polski zmierzy się w grupie 30 grudnia 2023 z reprezentacją Brazylii, w składzie której znajduje się Beatriz Haddad Maia oraz 1 stycznia 2024 z reprezentacją Hiszpanii, w której zagrają Sara Sorribes Tormo i Alejandro Davidovich Fokina.

W turnieju United Cup 2024 będzie rywalizować 18 reprezentacji narodowych w Perth (RAC Arena) oraz w Sydney (Ken Rosewall Arena) w dniach 29 grudnia 2023 – 7 stycznia 2024.

Zespoły w pierwszej fazie rywalizować będą w sześciu trzydrużynowych grupach systemem każdy z każdym. Zespoły trzech grup rywalizować będą w Perth (29.12-3.01) oraz trzech w Sydney (30.12.-4.01). Awans do ćwierćfinałów, które odbędą się w Perth 3 stycznia, natomiast w Sydney 5 stycznia, uzyskają zwycięzcy grup oraz najlepsi wicemistrzowie grup z Perth i Sydney.

Półfinały zostaną rozegrane 6 stycznia w Sydney. Triumfatora drugiej edycji United Cup poznamy w Sydney 7 stycznia 2024 roku.

W zeszłym roku polska drużyna dotarła do półfinału. Amerykanie okazali się za mocni. Zobaczymy, jak daleka zajdą w tym roku. Trzymamy kciuki!

CZYTAJ: David de Gea odmówił ogromnego wynagrodzenia za grę z Cristiano Ronaldo w Arabii Saudyjskiej