Reprezentacja Polski z awansem do fazy pucharowej

0
17
Piłkarze reprezentacji Polski w piłce sześcioosobowej wygrali już drugi mecz na MŚ w Essen. (zdjęcie: Dominik Modrzyk, Twitter)

Reprezentacja Polski w piłce nożnej w składzie 6-osobowym kontynuowała dominującą passę w Pucharze Świata w Socca, wygrywając 6:0 z Urugwajem w drugim meczu fazy grupowej, który odbył się w Niemczech. Zwycięstwo zapewniło polskiej drużynie awans na szczyt grupy i zagwarantowało im miejsce w fazie pucharowej turnieju.

Mistrzostwa Świata w Socca, oficjalnie znane jako sześcioosobowa odmiana piłki nożnej, odbywają się od 2018 roku, a Polska niezmiennie osiąga dobre wyniki. W poprzednich edycjach w 2018 i 2019 roku biało-czerwoni sięgnęli po srebrne medale, a w 2022 roku sięgnęli po brąz (w 2020 i 2021 roku nie odbyły się żadne turnieje). W tym roku polscy zawodnicy pod wodzą trenera Klaudiusza Hirscha liczą na kolejny sukces w kampanii.

W meczu otwarcia, polska drużyna pokonała Słowenię po zaciętej walce 2:1. Ich kolejnym wyzwaniem było spotkanie z Urugwajem, który rozegrał już dwa mecze w Essen w Niemczech, ponosząc porażkę 3:2 z Hiszpanią i remis 1:1 ze Słowenią. La Celeste byli losowani z czwartego koszyka, co w teorii oznaczało, że są najsłabszą drużyną w stawce. Nie wytrzymali polskiej siły ognia.

Przeczytaj także: Rekord Polski na 1500 metrów na Memoriale Ireny Szewińskiej

Spektakularną bramką w 6. minucie rozpoczął Krzysztof Elsner, asystując Radosławowi Łepskiemu, który dał Polsce prowadzenie na początku meczu. Jeszcze przed przerwą Bartłomiej Dębicki dołożył kolejnego gola. Polska drużyna jeszcze bardziej przyspieszyła w drugiej połowie po golach Kamila Kucharskiego, Pawła Abramowicza, Mateusza Górki i Bartosza Januszewskiego, ostatecznie przypieczętowując imponujące zwycięstwo 6:0.

Podczas gdy polscy reprezentanci zapewnili sobie już miejsce w fazie pucharowej, w środę o 20:00 rozegrają ostatni mecz grupowy z Hiszpanią. Hiszpania rozegrała do tej pory dwa mecze, ponosząc porażkę 1:2 ze Słowenią, ale odrabiając zwycięstwo 2:1 nad Urugwajem. Spotkanie zapowiada się na ekscytujące starcie dwóch zdeterminowanych drużyn walczących o dominację w grupie.

Przeczytaj także: Lionel Messi podjął decyzję w sprawie przyszłości – koniec spotkań

Znakomity występ polskiej drużyny przeciwko Urugwajowi ugruntował jej status faworyta turnieju. Przygotowując się do meczu z Hiszpanią w ostatnim meczu grupowym, biało-czerwoni będą dążyć do utrzymania zwycięskiej passy i dalszego umacniania swojej pozycji silnych pretendentów do upragnionego tytułu Socca World Cup.