Ricardo Quaresma zaprezentował nowy klub na koniu przed średniowiecznym zamkiem

0
525

Siedzimy i z niedowierzaniem oglądamy prezentację, którą Ricardo Quaresma otrzymał od swojego nowego klubu. 36-letni portugalski piłkarz, który brał udział w mundialu w 2018 roku nie zamierza rezygnować z piłki nożnej i wspieramy go w 100%.

Ricardo Quaresma wrócił do Portugalii. Słynny skrzydłowy został nowym graczem Vitória Guimaraes, która przygotowała mu królewskie powitanie.

„Niech żyje król! Dynastia Quaresma zaczyna się teraz” – napisał twitterowy profil Vitórii Guimaraes. Portugalski klub ogłosił w ten sposób podpisanie kontraktu z Ricardo Quaresmą, jednym z najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych portugalskich piłkarzy.

Czytaj: Rewolucja kadrowa w Barcelonie

Quaresma jest gotowy na Vitória Sport Clube.

Quaresma wrócił do Portugalii po pięciu latach gry w Turcji (w Kasimpasie i Besiktasie). Wcześniej skrzydłowy występował m.in. w FC Porto, Interze Mediolan, Chelsea czy – w sezonie 2003/04 – w FC Barcelonie. Wychowanek Sportingu Lizbona rozegrał też 80 spotkań w reprezentacji Portugalii, z którą w 2016 roku zdobył mistrzostwo Europy. Poza tym sukcesem, jednym z największych osiągnięć doświadczonego zawodnika jest wygranie Ligi Mistrzów z Interem Mediolan w sezonie 2009/10.

Vitória gra na najwyższym poziomie i zakończyła w zeszłym sezonie na środku tabeli.

Klub nie szczędził pieniędzy, kiedy mieli zaprezentować swój nowy teledysk.

Jadąc konno ze średniowiecznego zamku, ogłoszono podpisanie umowy Quaresma.

Quaresma podpisał z Vitórią 2-letni kontrakt. Dodatkowo znalazł się w nim zapis umożliwiający przedłużenie umowy o kolejne 12 miesięcy.