RMC Sport: Varane zdecydował się na swój kolejny klub

0
38
Świadomie podejmuje decyzje. (zdjęcie: united, twitter)

Raphael Varane to wciąż młody człowiek, który twardo stąpa po ziemi. Po finałach mistrzostw świata zszokował wszystkich, odchodząc z Les Bleus w wieku 29 lat, co jest określane jako wiek, w którym zawodnik jest u szczytu kariery. Dla Varane’a chodzi o słuchanie swojego ciała i siebie.

Podczas gdy Erling Haaland musiał poinformować, że ​​nie zagra w eliminacjach Euro 2024 z powodu kontuzji, Varane wyszedł i ostrzegł przed programem meczowym, który zmusza graczy do wcześniejszej emerytury.

Czytaj: Tuchel przekonał pierwszy cel do opuszczenia Chelsea i dołączenia do Bayernu

W wywiadzie dla GQ, mistrz świata z 2018 roku, a obecnie będący już na emeryturze reprezentant, Raphaël Varane, opowiada o przeciążonych harmonogramach, z którymi muszą mierzyć się gracze. 29-letni obrońca wyraża nawet zaniepokojenie młodymi zawodnikami, którzy jego zdaniem mogą mieć krótszą karierę z powodu kontuzji nabytych w meczach jeden po drugim.

Biorąc za przykład nowy format kolejnej Ligi Mistrzów, mistrzostwa świata 2026 ze wzrostem do 48 meczy (obecnie 32) czy Ligę Narodów, zawodnik Manchesteru United krytykuje przepracowanie narzucone piłkarzom wysokiego szczebla.

„Kalendarz jest już przepełniony, zawodnicy przesadzają i będzie jeszcze gorzej… Obawiam się, że jesteśmy świadkami znacznie krótszych karier i że zawodnicy będą musieli bardzo wcześnie zrezygnować z gry w reprezentacji, ponieważ fizycznie lub mentalnie to, o co dzisiaj prosimy, jest po prostu poza granicami” – powiedział Varane.

„Młodzi, którzy startują w reprezentacji Francji, będą musieli wiele poświęcić, jeśli chcą utrzymać się na szczycie przez 10 lat”.

Według RMC Sport, Varane opracował już własny plan swojej kariery na poziomie klubowym, aż do przejścia na emeryturę.

Francuskie media twierdzą, że po wygaśnięciu kontraktu z Manchesterem United, Varane zakończy karierę w młodzieżowym klubie Lens. Kiedy w 2010 roku przyszedł czas na mecze pierwszej drużyny Lens, Real Madryt zapukał do drzwi po zaledwie 24 meczach. Reszta to wielki sukces, teraz Varane kilka ostatnich sezonów poświęci na „odwdzięczenie się” francuskiemu klubowi (w tym sezonie zajmuje mocne 3. miejsce w Ligue 1).

Czytaj: Daniel Levy zatrudnił 11 menedżerów w Tottenhamie i zwolnił każdego z nich

Kontrakt z Man United obowiązuje do 2025 roku, mamy nadzieję, że nie spieszy mu się z opuszczeniem Premier League w celu podjęcia swojego ostatniego zadania.