Robert Lewandowski przerwał milczenie po porażce Bayernu

0
437
Źródło: Instagram

Bayern Monachium poniósł porażkę w 1/16 finału Pucharu Niemiec przegrywając na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach aż 0:5!

Bayern Monachium pożegnał się z Pucharem Niemiec po przegranej z Borussią Moenchengladbach (0:5).

Piłkarzom z Bawarii było tak wstyd, że po meczu nie wyszli przed kamery, ani nie udzielili żadnego wywiadu.

Media w ostrych słowach opisują Bayern

„Gwiazdy Bayernu uciekły po upokorzeniu” – tak największy niemiecki dziennik „Bild” opisywał zachowanie zawodników z Monachium po sensacyjnej klęsce w II rundzie Pucharu Niemiec.

Dziennik „Bild” napisał także, że „Gladbach rozmontowało Bayern na kawałki i doprowadziło do brutalnego upokorzenia”.

Agencja prasowa DPA z kolei przypomniała, że Bawarczycy, którzy w przeszłości 20 razy triumfowali w tych rozgrywkach jeszcze doznali „klęski”. Inne poczytne media oceniały ten występ w podobny sposób – „Kicker” napisał o „historycznym demontażu”, a „Frankfurter Allgemeine Zeitung” o „dużym blamażu”.

Portal stacji ARD napisał, że Borussia Moenchengladbach „przeczołgała Bayern”, natomiast portal sport1.de wskazał, że mistrzowie Niemiec otrzymali „potężny i bolesny policzek”.

Po meczu postawę Bawarczyków skomentował również dyrektor sportowy klubu Hasan Salihamidzić. – Jesteśmy absolutnie zszokowani. Nie było nas na boisku. W pierwszej połowie nie wygraliśmy żadnego indywidualnego pojedynku, po przerwie niewiele się zmieniło. To była zbiorowa pomroczność, coś niewytłumaczalnego – powiedział.

Na komentarz zdecydował się również były zawodnik Bayernu Bastian Schweinsteiger. – Nie można się tak zachowywać, takie coś nie powinno się zdarzyć. Dziś jest czarny dzień. Zawodnicy dali się zdominować od pierwszej sekundy. Odpadnięcie z Pucharu w drugiej rundzie po raz drugi z rzędu szkodzi takiemu klubowi – mówił w wywiadzie dla ARD.

Czytaj: Organizacja apeluje do Beckhama. Chodzi o łamanie praw człowieka w Katarze

Robert Lewandowski przerywa milczenie

W końcu Robert Lewandowski przerwał milczenie po kilkunastu godzinach po fatalnym meczu.

Napastnik Bayernu podsumował w mediach społecznościowych wpadkę Bayernu w DFB-Pokal.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

„Ciężko zrozumieć to, co stało się wczoraj. Porażka boli, ale musimy wyciągnąć wnioski po to, żebyśmy wrócili silniejsi. Jestem przekonany, że wkrótce dostarczymy wam powodów do wielkiej radości” – napisał Lewandowski na Instagramie.

Największa klęska w historii Bayernu

Wczorajszy mecz to była największa porażka Bayernu w historii występów w Pucharze Niemiec, a także największa klęska od prawie 43 lat (w grudniu 1978 r. monachijczycy zostali rozgromieni w Bundeslidze przez Fortunę Duesseldorf 1:7).