Robert Lewandowski został sponsorem reprezentacji w amp futbolu

0
807
Pierwszy z lewej Bartosz Łastowski z @Kuloodporni_BB (król strzelców Mistrzostw Europy 2017), w środku piłkarz Reprezentacji Polski 11-osobowej, z prawej Przemek Świercz (reprezentant Polski w ampfutbol).

Robert Lewandowski został sponsorem reprezentacji Polski w Amp Futbolu, która przygotowuje się do startu w jesiennych mistrzostwach świata w Meksyku. Jego logo „RL9” znajdzie się na koszulkach kadry – informuje „Przegląd Sportowy”. 

Amp Futbol grają piłkarze po amputacji, wadzie kończyny dolnej lub górnej (w przypadku bramkarzy). Reprezentacja Polski w Amp Futbolu to światowa czołówka. W październiku piłkarze zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy, a teraz przygotowują się do startu w jesiennych mistrzostwach świata w Meksyku. Ich celem jest ponownie stanąć na podium.

Podstawowe przepisy tej dyscypliny nie różnią się od przepisów piłki nożnej osób pełnosprawnych. Różnice są w wielkości boiska i sposobie przeprowadzania zmian.

Polski dziennik opisuje, skąd wziął się taki pomysł i jak doszło do porozumienia.

„Pomysł wyszedł od jednego ze sponsorów napastnika, firmy Oshee, ale projekt finansuje osobiście Lewandowski. Robert zdecydował, że nie zamierza dawać tylko twarzy dla rozgłosu, a naprawdę wyłożyć własne pieniądze na lepsze przygotowanie ampfutbolowej reprezentacji do MŚ” – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lewandowski zamieni Bayern na Real? Zidane jest na tak, Xabi Alonso odradza transferu.

Tak więc reprezentanci Polski w Amp Futbolu mogą liczyć na wsparcie Lewandowskiego. Na strojach piłkarzy podczas mundialu, pierwszy raz pojawi się logo napastnika Bayernu Monachium: RL9.

Czy podoba Ci się inicjatywa z jaką wyszedł Robert Lewandowski?

Źródło: przegladsportowy.pl/noizz.pl/sportowefakty.wp.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com