Rod Marsh: były australijski wicketkeeper w stanie krytycznym po zawale serca

0
262
Rod jest w szpitalu po zawale serca. Źródło: Twitter

Australijski mistrz krykieta Rod Marsh został przewieziony do szpitala po poważnym ataku serca w Queensland w czwartek rano.

Były australijski wicketkeeper Rod Marsh jest w stanie krytycznym po ataku serca.

Według The Australian, Marsh, który reprezentował Australię w 96 meczach testowych i 92 jednodniowych rozgrywkach międzynarodowych w latach 1970-1984, jest w poważnym stanie po tym, jak jego serce przestało bić na kilka minut w czwartek rano.

Marsh był w Bundaberg na imprezie charytatywnej, dostając ataku serca podczas podróży do hotelu samochodem z urzędnikami Bulls Masters, Johnem Glanvillem i Davidem Hillierem.

„John i David zasługują na tak wielkie uznanie, ponieważ lekarz powiedział, że gdyby czekali na karetkę, to by nie przeżył” – powiedział The Australian szef Bulls Masters, Jimmy Maher.

„Personel medyczny szpitala Bundaberg był wspaniały. Wszyscy jesteśmy w szoku. To jest straszne.”

„Nie mogłem w to uwierzyć. Rod wylądował o 10:05 i zadzwonił z samochodu około 10:30. Powiedział, że nie może się doczekać na piwo ze mną.”

„Wkrótce Dave zadzwonił do mnie z samochodu i powiedział, co się stało. To druzgocące”.

Rodzina 74-latka jest w drodze do Queensland, aby być z ojcem i mężem.

Marsh zdobył 3633 przejazdów testowych i 343 łapania podczas wspaniałej międzynarodowej kariery, która obejmowała udział w World Series Cricket Kerry’ego Packera.

Rod jest wpływową postacią w australijskim krykiecie i jest nią od ponad 50 lat.

Czytaj: Mężczyzna złapał piłkę do krykieta z wysokości 119,86 metra i pobił rekord świata

Po przejściu na emeryturę w 1984 roku Marsh nadal działał na rzecz społeczności krykieta jako trener, komentator i selekcjoner narodowy.

Został wprowadzony do Cricket Australia Hall of Fame w 2005 roku i ICC Cricket Hall of Fame w 2009 roku.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni wiadomością o Rodze i przesyłamy mu najlepsze życzenia” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Cricket Australia, Nick Hockley.

„Nasze myśli są z Rodem, jego żoną Ros, ich rodziną i wieloma przyjaciółmi w tym trudnym czasie. Rod jest jedną z najbardziej kultowych i popularnych postaci w grze, dziękujemy i dziękujemy tym, którzy się nim opiekują.”

Dyrektor naczelna WA Cricket, Christina Matthews, dodała: „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, gdy usłyszeliśmy o nagłym przypadku Roda Marsha po ciężkim zawale serca.”

„W imieniu personelu i graczy WA Cricket oraz szerszej społeczności krykieta, chciałbym przekazać nasze szczere myśli Rodowi i jego rodzinie.”

„Jest ukochanym mężem i ojcem – i pozostaje jednym z najlepszych w naszej grze.”

„Mamy nadzieję, że uda mu się w pełni i szybko wyzdrowieć”.

Były australijski paceman John Hastings napisał na Twitterze: „Myślę o rodzinie Marsh i szerszej społeczności krykieta. Taki kochany człowiek przez tak wielu. Wysyłam dużo miłości i modlitw. „Smutne wieści dzisiaj.”