Strona główna Tenis Roger Federer: Hurkacz gra świetnie! Już wiem, dlaczego sprawiał tyle problemów innym.

Roger Federer: Hurkacz gra świetnie! Już wiem, dlaczego sprawiał tyle problemów innym.

0
Roger Federer: Hurkacz gra świetnie! Już wiem, dlaczego sprawiał tyle problemów innym.

15 marca na kortach Indian Wells rozegrano ćwierćfinał pomiędzy legendarnym Rogerem Federerem i zaledwie 22-letnim tenisistą z Wrocławia. Pojedynek wygrał Szwajcar, ale po meczu postawił sprawę jasno – Hurkacz gra świetnie! – Polska może być dumna.

15 marca wszyscy polscy fani tenisa trzymali kciuki za Huberta Hurkacza. Polak miał wtedy powalczyć o półfinał Indian Wells z Rogerem Federerem. Faworytem spotkania był Szwajcar – 17-krotny triumfator wielkiego szlema. Hubert Hurkacz nie był jednak bez szans. Polak tak dobrze gra, że podczas wcześniejszej rundy Indian Wells, nie dał mu rady, i to już po raz kolejny, 7. tenisista świata, Kei Nishikori.

Hurkacz i Federer weszli w spotkanie pewni siebie. Szwajcarowi udało się szybko, bo już przy stanie 2:2, przełamać Polaka i utrzymać tę przewagę do końca seta. Hurkacz nie załamał się tym przebiegiem wydarzeń i do końca pierwszej części zaskakiwał Szwajcara świetnym serwisem, wszechstronnością i odwagą. Nie udało mu się jednak znaleźć na tyle skutecznej broni, aby ostatecznie odebrać Federerowi podanie. Miał jednak swoje szanse na to w drugim secie. To tylko potwierdza, że Hurkacz potrafi grać i wie jak grać, żeby nie przegrywać gemów do zera i tworzyć dla siebie okazję na przełamanie rywala.

Postawa i tenis Polaka są godne pochwały. Polak nie bał się swojego idola z dzieciństwa. Nie dawał się również ponieść stresowi czy nerwom. Nie bał się walczyć i iść na wymiany. Poruszał się dobrze po całym korcie, potrafił kontrolować wymianę i nawet podchodził do siatki. Dobrą postawę Hurkacza potwierdza pochwała w postaci filmiku wrzuconego przez ATP Tour na ich oficjalnym Twitterze z podpisem, że nie każdy tak gra przeciwko Federerowi.

Kolejnym powodem do dumy z Polaka jest poniższa wymiana, którą kibice nagrodzili gromkimi brawami, a Hurkacz nie bał się sięgnąć po trudniejsze rozwiązanie, jakim jest hod-dog, czyli uderzenie pomiędzy nogami.

Tych, których nie przekonały do Hurkacza powyższe filmik, być może przekonana sam Federer, który w pomeczowym wywiadzie miał do powiedzenia kilka słów o Polaku:

To był dla mnie naprawdę trudny i ciężki mecz. Hubert naprawdę gra wspaniale, jest dobry. Mogłem się nareszcie przekonać, jakie posiada atuty i dlaczego sprawiał do tej pory tak wiele problemów innym tenisistom. Dobrze serwuje i może się jeszcze poprawić. Mimo imponującego wzrostu świetnie się porusza po korcie

cytat: źródło

Kilka słów po meczu przekazał fanom również Hurkacz poprzez Polsat Sport. Wrocławianin podkreśla, że mecz z Federerem był dobrą lekcją tenisa, która pomoże mu w rozwoju kariery. Hurkacz dodał też z uśmiechem, że dzięki spotkaniu ze swoim idolem już wie jak następnym razem grać z kimś o tak wielkiej klasie.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

Zdjęcie: źródło