Strona główna Tenis Roger Federer reaguje na zarzuty Stefanosa Tsitsipasa

Roger Federer reaguje na zarzuty Stefanosa Tsitsipasa

0
Roger Federer reaguje na zarzuty Stefanosa Tsitsipasa

Roger Federer i Stefanos Tsitsipas byłi już w tym sezonie bohaterami nagłówków. Wszystko za sprawą icb starcia na Australian Open 2019, gdzie Tsitsipas w godny podziwu sposób ograł legendarnego Szwajcara. Teraz ich nazwiska powracają przez jeden z ostatnich komentarzy Tsitsipasa.

Grecki tenisista sugeruje, że elitarni gracze, w tym Federer, korzystają z pewnych przywilejów podczas meczów. Krótko mówiąc, sa lepiej ponoć traktowani.

Odpowiadając na jedno z pytań swoich fanów na Twitterze, Tsitsipas napisał, że uważa, że Federer i inni mistrzowie otrzymują pewne przywileje, jeśli chodzi o niektóre zasady gry i decyzje sędziów.

Grek dodał, że sam kilkakrotnie się z tym spotkał podczas pojedynku z żywymi legendami i uważa to za nie w porządku wobec reszty zawodników.

Zpytany na początku kwietnia o reakcję na komentarze 20-letniego Greka, Federer powiedział, że choć niektórzy sędziowie są bardziej zaznajomieni z zachowaniami największych gwiazd tenisa. Szwajcar zaprzeczył jednak, że najlepsi gracze w turze nie są lepiej traktowani.

Myślę, że zarówno sędziowie jak i najlepsi tenisiści w tourze, wiedzą, że sędziowie znają najlepiej czołowych tenisistów, ich problemy lub wiedzą, jak się zachowują, albo wiedzą, jak zareagują. Sądzę, że ponieważ znamy się bardzo dobrze, to sędziom jest po prostu łatwiej poradzić sobie z czołowy tenisistą, którego znają, niż z nową twarzą czy dopiero rozkwitającą gwiazdą, takim jak Tsitsipas czy inni z jego pokolenia. Oczywiscie z tego czasami może wyniknąć kłopotliwa sytuacja, ale niechcący. – cytat: źródło
20-krotny mistrz Wielkiego Szlema twierdzi, że nie wierzy, że sędziowie praktykują preferencyjne traktowanie.
Szczerze mówiąc, nie widzę preferencyjnego traktowania. Nie powinno być żadnego. Jeśli dostanę ostrzeżenia, a czasami otrzymuję ostrzeżenia – niedawno otrzymałem ostrzeżenie w Dubaju, – to jest to normalne. Sędziowie powinni po prostu, na podstawie tego, co się wydarzyło, podejmować decyzje, a ja naprawdę czuję, że sędziowie to robią. Przykro mi, że Stefanos czuje inaczej. – cytat: źródło
Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.