Romelu Lukaku wróci na Stamford Bridge według La Gazzetta dello Sport

0
11
Lukaku: AFC AJAX: Twitter

Włoski Inter Mediolan nie chce przedłużyć wypożyczenia z belgijskim napastnikiem Romelu Lukaku.

Donosi o tym dziennik sportowy „Gazzetta dello Sport”. 29-letni Belg dołączył do klubu reprezentanta Niemiec Robina Gosensa na zasadzie wypożyczenia z Chelsea na początku sezonu.

Inter Mediolan przed startem sezonu wyciągnął rękę do Romelu Lukau, który po transferze do Chelsea nie czuł się dobrze. Na Giusepe Meazza doszli do wniosku, że w tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie wypożyczenie. Wszystko po to, by pomóc Belgowi odbudować się w miejscu, gdzie grał dobrze. Oczekiwania były zatem ogromne, ale wydaje się, że 29-latek im nie sprostał.

Przeczytaj także: Zły moment na zmianę trenera w Bayernie według Lothara Matthäusa

Lukaku od początku swojego pobytu w Interze miał problemy i tyczy się to nie tylko formy sportowej, ale też kontuzji. Być może dlatego nie był w stanie pokazać pełni swojego potencjału.

Działacze drużyny z Mediolanu analizowali jego sprawę i doszli do wniosku, że nie są w stanie wydawać teraz ogromnej sumy na sprowadzenie chimerycznego napastnika – twierdzi „La Gazzetta dello Sport”. Wygląda na to, że mimo chęci pozostania, Lukaku wróci do Chelsea.

Dzięki temu klub zamierza obniżyć poziom wynagrodzenia, a także podpisać młodszego następcę. Dyskutowany jest 23-letni napastnik Mateo Retegui, urodzony w Argentynie i grający w reprezentacji Włoch.

To, czy otrzyma szansę na Stamford Bridge, będzie zależało od tego, kto zostanie nowym menedżerem „The Blues”.

Zobacz jeszcze: Najlepsza wersja Griezmanna w Atletico

Romelu Lukaku od początku sezonu rozegrał łącznie 24 spotkania, a jego dorobek to siedem bramek oraz dwie asysty.

Umowa Belga z Chelsea wygasa 30 czerwca 2026 roku.