Ronaldo nie odrzucił oferty z Arabii Saudyjskiej! Oto kulisy rozmów

0
119
Wszyscy wiemy, jak ciasno może być, kiedy latasz samolotem.

Ci, którzy czytają saudyjskie dzienniki, wiedzą, jak niezwykle ważne jest, aby szejkowie mieli supergwiazdy w Saudyjskiej Lidze Zawodowej. Poziom najlepiej można porównać do tego, co widzisz w Norweskiej Drugiej Lidze, często określanej jako PostNord-ligaen.

Al-Hilal, który jest jednym z największych tamtejszych klubów, skorzystał na ogromnych przychodach z ropy naftowej (podobnie jak Norwegia) w tym roku, oferując ekstremalną ofertę wynagrodzenia dla niezadowolonej supergwiazdy Manchesteru United, Cristiano Ronaldo.

Tego lata rozeszła się niesamowita wiadomość, że klub z Arabii Saudyjskiej będzie płacił 2 miliony funtów tygodniowo, czyli około 1,3 miliarda rocznie! Teraz wiemy, że oferta była realna i jaki klub za nią stał.

Czytaj: Cristiano Ronaldo odrzuca 243 miliony euro od saudyjskiego klubu Al-Hilal

Al-Hilal radzi sobie dobrze bez Ronaldo, po czterech meczach mają pełną pulę na drugim miejscu za bardziej znanym dużym klubem Al-Shabab.

Gazeta Thamanya odnosi się do prezesa klubu Al-Hilal, Fahada ben Nafela, który mówi, że Ronaldo był otwarty na przyjazd do klubu, ale transfer nie doszedł do skutku ze względu na szczegóły techniczne. Kiedy Nafel został poproszony o wyjaśnienie, powiedział, że chodziło o problemy z rejestracją.

Po powrocie z podróży do Kuwejtu prezes klubu miał powiedzieć Ronaldo, że oferta jest gotowa i że problemy z rejestracją zostały rozwiązane. Szef krajowej federacji Yasser Al-Misehal powiedział gazecie The Athletic, że bardzo chciałby zobaczyć Ronaldo w kraju.

– Chcielibyśmy zobaczyć piłkarza takiego jak Cristiano Ronaldo w lidze Arabii Saudyjskiej.

– Stworzyłoby to świetną pozytywną reklamę i byłoby świetną wiadomością dla wszystkich. Jestem pewien, że wszyscy wiedzą o osiągnięciach i rekordach, które osiągnął Cristiano Ronaldo. Jest też graczem, który jest dobrym wzorem do naśladowania.

– „Dlaczego nie?”. Jestem pewien, że byłaby to bardzo kosztowna transakcja, ale widzimy, że nasze kluby miały w ostatnich latach wyższe obroty. Widzieliśmy już graczy, którzy przybyli z Premier League do Arabii Saudyjskiej.

– Lubię Cristiano Ronaldo jako zawodnika i podoba mi się pomysł, by zagrał w Arabii Saudyjskiej.

37-letni Portugalczyk ma kontrakt z Manchesterem United do lata 2024 roku.