Ronaldo szaleje, Harry Kane znowu strzela. Eliminacje do Mistrzostw Europy

0
29
Ronaldo strzela w meczu z Luxemburgiem; zdjęcie: Antena Sport: Twitter.

Pretendenci do tytułu Anglia, Włochy i Portugalia wygrali ostatnie spotkania w drodze na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczech w 2024 roku.

Mistrz Europy Włochy wygrał 2-0 (2-0) na Malcie, Portugalia wygrała 6-0 (4-0) w Luksemburgu dzięki swojej supergwieździe Cristiano Ronaldo. Anglia wygrała 2-0 (2-0) u siebie z Ukrainą.

Na Malcie obrońcy tytułu spełnili swój obowiązek i zdobyli pierwsze trzy punkty. Bramki dla selekcjonera reprezentacji Roberto Manciniego zdobyli Mateo Retegui (15.) i Matteo Pessina (27.). Vincenzo Grifo z Freiburga wszedł jako zmiennik w swoim dziewiątym występie w reprezentacji.

Przeczytaj także: Hat-trick Lukaku i rekord Ibrahimovicia w jednym meczu

Portugalia jest na szczycie grupy J dzięki Ronaldo, po drugim wyraźnym zwycięstwie w drugim meczu. 38-latek zdobył wczesne prowadzenie (9.) i 4-0 (31.) dla zespołu nowego trenera Roberto Martíneza. Bramki zdobyli także Joao Felix (15.), Bernardo Silva (18.) i Otavio (77.). Rafael Leao nie wykorzystał rzutu karnego w 85. minucie, trzy minuty później strzelił gola z gry.

Na stadionie Wembley Harry Kane, który stał się rekordzistą Anglii dzięki 2. bramce w wygranym 2-1 meczu we Włoszech w czwartek, wyprowadził Trzy Lwy na prowadzenie (37.), wyjątkowy gracz Arsenalu Bukayo Saka dodał ładny strzał z dystansu nieco później (40.). Z maksymalną liczbą punktów Trzy Lwy, w których gwiazda BVB Jude Bellingham była w wyjściowej jedenastce, prowadzą w grupie C.

Dania doznała zaskakującej porażki pomimo dubletu Rasmusa Höjlunda. Półfinalista Mistrzostw Europy z 2021 roku przegrał po długiej przewadze w Kazachstanie z 2:3 (2:0).

Zobacz jeszcze: Prezydent Barcelony o powrocie Messiego do Barcelony

Słowacja wygrała z Bośnią i Hercegowiną 2:0 (2:0), Finlandia wygrała w Irlandii Północnej 1:0 (1:0). Islandia nie pokazała nagości przy stanie 7:0 (2:0) w Liechtensteinie.