Rozbity jako kapitan!

0
85
PORTO, PORTUGALIA - 9 CZERWCA: Kapitan Portugalii Cristiano Ronaldo i jego koledzy z drużyny świętują trofeum Ligi Narodów UEFA po meczu finałowym Ligi Narodów UEFA pomiędzy Portugalią a Holandią na Estádio do Dragão 9 czerwca 2019 r. w Porto, Portugalia. (Zdjęcie: Brendan Moran – UEFA/UEFA via Sportsfile)

Cristiano Ronaldo może zostać pozbawiony opaski kapitana Portugalii przed wtorkowym ćwierćfinałem mistrzostw świata przeciwko Szwajcarii.

Według niedawnego raportu Guardian, zachowanie 37-latka po porażce Portugalii 2:1 w fazie grupowej z Koreą Południową rozczarowało menedżera Fernando Santosa. Kapitan po raz kolejny zszedł z boiska niezadowolony po zmianie. A selekcjoner reprezentacji narodowej nie chciał zagwarantować, że Ronaldo po mistrzostwach nadal będzie kapitanem reprezentacji.

Portugalia awansowała do baraży w Katarze po zwycięstwie nad grupą H z sześcioma punktami.

Czytaj: Ronaldo gotowy na nowy klub!

Ale chociaż porażka z Koreą Południową nie zmniejszyła ich szans na awans, wywołała kwaśne nastroje w kadrze. Przed porażką Portugalia była jedną z najbardziej konsekwentnych drużyn narodowych na mundialu.