Są przekonani, że Antonio Conte robi wszystko, by go zwolniono

0
35
Antonio Conte

Kibice Tottenhamu nie mają już wątpliwości, są przekonani, że włoski menedżer Antonio Conte robi wszystko, by go zwolniono. W środę wieczorem Tottenham odpadł z Ligi Mistrzów w 1/8 finału po wyjątkowo nudnym remisie 0:0 z AC Milan.

To nie sam mecz rozgniewał kibiców, ale komentarze Antonio Conte po meczu. Do kolejnej fazy rozgrywek awansował zespół z Mediolanu, który w dwumeczu wygrał 1:0.

Po odpadnięciu Tottenhamu z Ligi Mistrzów można z całą pewnością stwierdzić, że trofeów u nich w tym sezonie nie będzie, tak naprawdę toczą teraz żmudną walkę o obronę 4. miejsca.

Liverpool, który depcze im po piętach, znów wrócił go gry i może już w sobotę zdobyć kwalifikację do Ligi Mistrzów. To wiele mówi o dzisiejszych nastrojach w Tottenhamie.

Czytaj: Paul Pogba poza składem Juventusu z powodów dyscyplinarnych

Po meczu Conte mówił o swojej przyszłości: „Mój kontrakt wygasa w czerwcu. Zobaczymy – może mnie zwolnią jeszcze przed końcem sezonu, kto wie, być może mieli większe oczekiwania i mogą się rozczarować.”

„Nie mogę powiedzieć nic negatywnego o zaangażowaniu zawodników. Dali z siebie wszystko od początku do końca. Grę zakończyliśmy w 10 osób. Ale jeśli mam widzieć coś pozytywnego w tej sytuacji, to z pewnością jest to krok naprzód.”

„W zeszłym roku graliśmy w Lidze Konferencyjnej Europy i nie mogliśmy wyjść z fazy grupowej. Teraz zrobiliśmy krok do przodu, ale to nie wystarczy, a jeśli chcemy być konkurencyjni, musimy walczyć.”

Fani szybko zareagowali na słowa Conte w mediach społecznościowych.

Jeden internauta napisał: „Conte prosi się o zwolnienie tymi komentarzami po meczu i po tym występie. Zero odpowiedzialności”.

Ktoś inny napisał na Twitterze: „Conte chce zostać zwolniony, aby mógł dostać wypłatę, ale Spurs się nie poddaje”.

Trzeci fan napisał: „Conte prosi się o zwolnienie, to jasne jak słońce. On chce przegrać.”

Czytaj: Sprzedaje jednego z najlepszych bramkarzy Premier League

Ktoś inny skomentował: „Conte w zasadzie prosi Spurs, aby go zwolnił i zapłacił mu za cały kontrakt”.

Legenda Spurs, Glenn Hoddle, powiedział, że drużynie brakowało jakości, powiedział: „Skład nie jest wystarczająco dobry. Nie było energii. Nie było kreatywności. Bardzo rozczarowujący występ.”

Następnym wydarzeniem dla Conte będzie starcie Premier League z Nottingham Forest. Dla nich to mecz, który trzeba wygrać.