Samobójcze trafienie Bednarka skutkuje porażką Southampton w Premier League

0
64
Jan Bednarek; zdjęcie z: Statman Dave; Twitter

Jan Bednarek może mówić o dużym pechu podczas sobotniego spotkania z Wolverhampton. Reprezentant Polski w 73 minucie zanotował trafienie samobójcze, które przyczyniło się do porażki Southampton. Zespół Polaka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Premier League.

Początek meczu z Wilkami nie zapowiadał kłopotów. W 24. minucie prowadzenie gospodarzom dał Argentyńczyk Carlos Jonas Alcaraz, a trzy minuty później goście stracili Mario Leminę, który został ukarany czerwoną kartką.

Zobacz także: Łukasz Fabiański utrzymał West Ham w grze

Mimo przewagi zawodnika Święci dali się jednak zepchnąć do defensywy. Bednarek do własnej siatki trafił w 74 minucie, a w 87 zwycięstwo Wolverhampton dał Portugalczyk Joao Gomes.

Przypomnijmy Jan Bednarek zimą wrócił do Southampton z wypożyczenia do Aston Villi. Po powrocie 26-latek zanotował dwa mecze
w wyjściowym składzie. Niestety w sobotę popełnił fatalny błąd w meczu z Wolverhampton, który kosztował jego zespół punkty.

Przeczytaj jeszcze: Jeden z najważniejszych w Newcastle w końcu znalazł się w wyjściowym składzie

Bednarek był ustawiony na linii bramkowej, gdy strzał na bramkę oddawał Adama Traore. Hiszpan dostrzegł złe ustawienie bramkarza
i chciał to wykorzystać. Piłka po jego uderzeniu trafiła w środkowego obrońcę reprezentacji Polski, który następnie próbował wybić piłkę, jednak stracił równowagę i zamiast w pole, wbił futbolówkę do własnej bramki. Ogromny pech Polaka, który był załamany trafieniem samobójczym.

Southampton pozostaje w dolnej części tabeli z 15 punktami, podczas gdy Wilki są na fali wznoszącej i mają 23, pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Southampton FC 1 : 2 Wolverhampton Wanderers

Poniżej film z samobójczym trafieniem Polaka