Saudyjskie emocje związane z możliwością dołączenia Lionela Messiego do krajowej Pro League

0
36
Messi; zdjęcie: CR7Rap Rhymes: Twitter

Saudyjskie emocje związane z możliwością dołączenia Lionela Messiego do krajowej Pro League wzrosły po tym, jak ogłoszono, że Argentyńczyk odwiedzi królestwo po raz trzeci w ciągu niecałego roku.

Messi, który całkiem niedawno podnosił Puchar Świata, odwiedzi Katar w wakacje, powiedział minister turystyki Arabii Saudyjskiej Ahmed Al-Khatib.

Zobacz także: Paul Pogba poza składem Juventusu z powodów dyscyplinarnych

„Z radością witam naszego Ambasadora Turystyki… oraz jego rodzinę i przyjaciół… Aby cieszyć się naszymi najpiękniejszymi atrakcjami turystycznymi, oraz wyjątkowymi doświadczeniami!” – napisał Al-Khatib na Twitterze.

Wiadomość pojawiła się na kilka godzin przed oodpadnięciem francuskiego klubu Messiego – Paris Saint-Germain z Ligi Mistrzów.

Bogaty w ropę naród mianował Messiego swoim ambasadorem turystyki w zeszłym roku. Argentyńczyk odwiedził Dżuddę w maju, zanim wrócił w styczniu, aby zagrać towarzyski mecz z PSG przeciwko drużynie gwiazd ligi saudyjskiej, kiedy zmierzył się z wielkim rywalem Cristiano Ronaldo.

Przeczytaj jeszcze: Dlaczego Kylian Mbappe miałby zostać w PSG?

Umowa Ronaldo z saudyjskim klubem Al-Nassr zawarta w zeszłym roku, o której powszechnie mówi się, że jest warta ponad 200 milionów euro (178 milionów funtów) w ciągu dwóch i pół roku – doprowadziła do plotek o wznowieniu rywalizacji z Messim w lidze saudyjskiej.

Lokalne media informowały wielokrotnie o zainteresowaniu Al-Hilala i Al-Ittihada ściągnięciem mistrza świata.

Saudyjski portal Sport poinformował w środę, że Al-Hilal złożył mu już „ogromną ofertę”, aby dołączyć do zespołu, gdy jego kontrakt z PSG wygaśnie w czerwcu.

.