Sceny Igrzysk Olimpijskich tworzone za pomocą maseczek na twarz

0
338
Zdjęcie: Tatsuya Tanaka

Artysta tworzy miniaturowe sceny „Igrzysk Olimpijskich w Tokio” za pomocą maseczek na twarz i figurek.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio nie odbyły się w 2020 roku z powodu COVID-19. Imprezę przełożono na następny rok i w końcu wyczekiwana ceremonia otwarcia odbyła się 23 lipca 2021 roku.

Czytaj: Tokio2020: Ceremonia otwarcia na prawie pustym stadionie

Wydarzenie to jest pierwszym ważnym globalnym spotkaniem od początku globalnej pandemii.

Jednak przy wprowadzonych środkach dystansu społecznego będzie to wyglądało znacznie inaczej niż w poprzednich latach. Tylko 1000 widzów będzie obecnych na 68-tysięcznym Stadionie Olimpijskim.

Pomimo ograniczenia liczby publicznych zgromadzeń, domownicy nadal mogą świętować to specjalne wydarzenie na swój własny sposób.

Japoński artysta Tatsuya Tanaka uświetnił tę okazję, dzieląc się miniaturową sztuką o tematyce Igrzysk Olimpijskich.

Tanaka od prawie dekady tworzy codzienne sceny z przedmiotów gospodarstwa domowego i maleńkich figurek. Jego trwająca seria Miniaturowy Kalendarz pokazuje bezgraniczną wyobraźnię artysty, a jego najnowsze prace o tematyce olimpijskiej nie są wyjątkiem.

Tanaka sprytnie wykorzystał medyczne maski na twarz, aby przedstawić różne powierzchnie i sprzęt, których można się spodziewać na Igrzyskach Olimpijskich.

Na jednym zdjęciu zamienia niebieską maskę w basen, ustawiając maleńkie figurki pływaków, które wyglądają, jakby miały zamiar zanurzyć się w wodzie. Fałdy w masce z tkaniny tworzą nawet naturalne tory do pływania.

Na innym zdjęciu Tanaka wykorzystał zieloną maskę i figurki biegaczy do stworzenia sceny na torze wyścigowym, a nawet udało mu się zamienić inną maskę w miniaturowy drążek do skoku wzwyż.

Sprawdź poniżej miniaturową sztukę olimpijską Tanaki.

Japoński artysta Tatsuya Tanaka świętuje ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio, prezentując miniatury o tematyce sportowej.

Zdjęcie: Tatsuya Tanaka

Zdjęcia są częścią jego bieżącej serii Miniaturowy Kalendarz.

Zdjęcie: Tatsuya Tanaka

Od prawie dekady codziennie tworzy nowe dzieła miniatur.

Zdjęcie: Tatsuya Tanaka
Zdjęcie: Tatsuya Tanaka
Zdjęcie: Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka: Strona internetowa | Facebook | Instagram | YouTube