Sędzia Szymon Marciniak wraca na polskie boiska

0
78
Szymon Marciniak został po raz kolejny wyróżniony przez UEFA. Najlepszy polski arbiter poprowadzi jeden z najbardziej "gorących" starć na Bałkanach; Twitter/PSN Futbol

Szymon Marciniak ma za sobą bardzo udane występy na mistrzostwach świata w Katarze. Teraz wraca na ligowe podwórko. Najlepszy polski arbiter poprowadzi najbliższy mecz Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice.

Szymon Marciniak ma za sobą bardzo dobry występ na mundialu w Katarze. Dla przypomnienia, Polak poprowadził na nim między innymi wielki finał z udziałem Francji oraz Argentyny. Polski arbiter za to spotkanie zebrał bardzo dobre oceny, a jedynie Francuzi, którzy mecz przegrali, mieli do niego pretensje.

Przeczytaj także: Medal polskich skoczków

Po zakończonym mundialu Szynom Marciniak był sędzią w meczach rozgrywanych między innymi w Arabii Saudyjskiej czy Egipcie. Teraz wraca na ligowe podwórko. Pojawi się w roli arbitra na 19 kolejkę PKO Ekstraklasy.

Zobacz jeszcze: Czy będzie rewolucja w skokach narciarskich?

Szymon Marciniak w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy sędziował w dziewięciu spotkaniach. Ostatni raz miało to jednak miejsce 8 października. Teraz, po dłuższej przerwie wraca do PKO Ekstraklasy. Marciniak wraz ze swoim mundialowym teamem czyli Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem poprowadzą sobotni mecz Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:00.