Sędziowie z wideo-rejestratorami w czasie meczów

0
572
Pierluigi Collina; zdjęcie: Dr Kermit House: Twitter

Sędziowie w lidze angielskiej rozpoczną testowanie kamer w ten weekend. 100 sędziów ma nosić kamerki rejestrujące w: Middlesbrough, Liverpoolu, Worcester i Essex w związku z alarmującą ilość przemocy fizycznej i werbalnej, jakiej doświadczają.

W ten weekend odbędzie się próba w czterech dorosłych ligach w Anglii. Będą to m.in. Middlesbrough, Liverpool, Worcester i Essex.

Celem procesu jest działanie odstraszające przed fizycznymi i werbalnymi nadużyciami wobec sędziów, które stały się powodem do niepokoju.

Przeczytaj także: Lewandowski wyłączony z gry w meczu Manchesteru United z Barceloną

Ujawniono, że ponad 30 procent (293) sędziów przyznało, że zetknęło się z przemocą podczas prowadzenia spotkania.

Podczas gdy 300 członków Stowarzyszenia Sędziów powiedziało, że otrzymali groźby przemocy wobec nich lub ich bliskich.

Około 100 urzędników będzie nosić kamerę podczas sędziowania meczów piłki nożnej przez trzy miesiące.

Materiał nagrany z kamer będzie dopuszczalny, jeśli będzie to wymagane, podczas przesłuchania dyscyplinarnego.

Jeśli wyniki próby udowodnią, że kamery są skuteczne, FA może chcieć wprowadzić urządzenia rejestrujące do dodatkowych lig w kampanii 2023-2024.

Przeczytaj jeszcze: Polscy skoczkowie gotowi na Planicę?

Dyrektor generalny FA, Mark Bullingham, powiedział: „Sędziowie są siłą napędową naszej gry i dziękujemy IFAB za wsparcie, które pozwoliło nam podjąć tę nową próbę”.

„Wysłuchaliśmy opinii społeczności sędziowskiej i mamy nadzieję, że ta próba będzie miała pozytywny wpływ na zachowanie wobec nich – tak, aby ostatecznie mogli cieszyć się sędziowaniem w bezpiecznym i integracyjnym środowisku”.

Sophie, sędzia North Riding FA, powiedziała: „Czuję się bardzo szczęśliwa, że mogę wziąć udział w tym procesie. Myślę, że zwiększy to moje umiejętności i świadomość tego, jak komunikujemy się z zawodnikami – nie tylko tego, jak zachowujemy się w dniu meczu, ale także tego, że w niektórych przypadkach będę w stanie przejąć kontrolę nad grą z nieco większym autorytetem”.