Sensacyjny mistrz Anglii ogłosił zakończenie kariery. „Moje ciało się rozpada”

0
6
Sensacyjny mistrz Anglii kończy karierę. "Moje ciało się rozpada". (zdjęcie: Football 24/7, x)

2 maja minie dokładnie osiem lat, odkąd rewelacyjny Leicester po raz pierwszy i jak dotąd ostatni został mistrzem Anglii i stopniowo gwiazdy tej drużyny zaczynają odchodzić z wielkiego futbolu.

Japoński napastnik Shinji Okazaki, który dołączył do Leicester latem 2015 roku, wraz z zakończeniem sezonu ogłosił zakończenie swojej kariery. To jeden z najlepszych piłkarzy w historii japońskiego futbolu. W 2016 roku, Okazaki miał duży udział w sensacyjnym mistrzostwie Anglii Leicesteru.

Okazaki odegrał ważną rolę w zwycięskim dla Leicester sezonie 2015/16, występując w 36 meczach w Premier League i strzelając pięć goli. Mistrzostwo „Lisów” to największa niespodzianka w historii angielskiego futbolu ligowego. W Leicester występował do 2019 roku.

Łącznie dla Leicester w sezonie 2015-2019, Japończyk rozegrał 137 meczów, w których strzelił 19 goli i zanotował osiem asyst.

CZYTAJ: Nowicjusz Tottenhamu strzelił oszałamiającego gola w Pucharze Szwecji (WIDEO)

W przeszłości był również zawodnikiem m.in. VfB Stuttgart (2011-13) i FSV Mainz (2013-15). Od 2022 roku, 37-letni napastnik gra w belgijskim Sint-Truiden VV, dla którego rozegrał w tym sezonie 113 minut w siedmiu meczach i zdobył bramkę.

„Zdecydowałem się odejść na piłkarską emeryturę z końcem tego sezonu. Do tej pory dawałem z siebie wszystko jako zawodnik, ale kiedy zdałem sobie sprawę, że moje ciało się »rozpada«, w naturalny sposób poczułem, iż osiągnąłem swoje granice” — napisał Okazaki w mediach społecznościowych.

CZYTAJ: Liverpool pokonał Chelsea w finale Pucharu Ligi Angielskiej