Serena Williams żegna się z Toronto po porażce z Belindą Bencic

0
100
Ocierając łzy z oczu, Serena Williams pomachała do hałaśliwego tłumu dzień po ogłoszeniu jej zbliżającej się emerytury. Źródło: Twitter

„Żegnaj Toronto”: Serena Williams żegna się z Kanadą po porażce z Belindą Bencic.

– Jestem okropna w pożegnaniach, ale żegnaj Toronto – powiedziała Serena Williams po przegranym meczu z Belindą Bencic. Utytułowana Amerykanka ogłosiła, że kończy karierę.

23-krotna mistrzyni wielkiego szlema w grze pojedynczej przegrała 6-2, 6-4 z Belindą Bencic w drugiej rundzie, w Toronto, w swojej pierwszej porażce od czasu, gdy zdecydowała się zakończyć karierę. „Oczywiście było dużo emocji”, powiedziała Williams kibicom.

Ale jak sama Bencic powiedziała w wywiadzie po meczu: „Dzisiaj jest o niej”.

Pożegnalna rozmowa Williams była pełna emocji.

„Uwielbiam tutaj grać, zawsze uwielbiałam grać tutaj. Szkoda, że nie mogłam grać lepiej, ale Belinda zagrała dzisiaj tak dobrze. To była ciekawa gra. Jak powiedziałam, jestem okropna w pożegnaniach, ale żegnaj Toronto” – powiedziała Williams.

Williams, która w przyszłym miesiącu kończy 41 lat, pokonała w poniedziałek Hiszpankę Nurię Parrizas Diaz w swoim pierwszym zwycięstwie w singlu od turnieju French Open 2021, który odbył się 14 miesięcy temu.

Ale to wywołało szok i niedowierzanie w sporcie, kiedy we wtorek ujawniła w magazynie Vogue i poście na Instagramie, że „rozpoczęło się odliczanie” do jej emerytury.

Williams nie określiła faktycznej daty przejścia na emeryturę, ale oczekuje się, że weźmie udział w przyszłym tygodniu, w Cincinnati, przed podróżą na US Open, które rozpoczyna się 29 sierpnia.

Sześciokrotnie zdobywała tytuł US Open, w tym swój pierwszy triumf w Grand Slam, w wieku 17 lat w 1999 roku.

„To były całkiem interesujące 24 godziny” – powiedziała Williams po przegranym meczu.

„To była ogromna radość grać tutaj przez te wszystkie lata”.

Mecz Williamsa poprzedziło wideo w hołdzie dla fanów. Zanim opuściła kort, otrzymała koszulki z Toronto Raptors NBA i Toronto Maple Leafs z NHL – oraz ich dziecięcą wersję dla córki Olympii.

Wyjaśniając, że „odchodzi” od tenisa w artykule Vogue, Williams powiedziała, że chce skupić się na życiu rodzinnym i nowych przedsięwzięciach biznesowych.

Czytaj: Serena Williams opowiada o umiejętnościach tenisowych córki Olimpii w Ellen Show

Bencic powiedziała, że okazja była „naprawdę przytłaczająca”.

„Zdecydowanie czułam się wyjątkowo, być dzisiaj ponownie z nią na korcie”, powiedziała „Dla mnie to była świetna, wspaniała okazja”.

Iga Świątek powiedziała, że jest „dość smutna”, że nigdy nie miała szansy grać z Williams, nawet jeśli w okresie rozkwitu Amerykanki „prawdopodobnie byłabym graczem, który przegrywa z nią w ćwierćfinale”.

Polka zdobyła w tym roku sześć tytułów, a kiedy przegrała w trzeciej rundzie na Wimbledonie, zakończyła serię 37 meczów bez porażki.

Ale nie jest pewna, czy kiedykolwiek osiągnie takie wyżyny, jakie osiągnęła Williams.

„Możliwość jednoczesnego prowadzenia biznesu i tenisa, ale także bycia matką, grania dobrze i występu w czterech finałach Wielkiego Szlema, to niesamowite” – powiedziała Świątek. „Myślę, że nikt tego nie powtórzy. Byłabym szczęśliwa mając to przekonanie, że może mogę to zrobić”.