Sergio Ramos krytykuje PSG po emocjonalnym powrocie do Sevilli

0
3
Sergio Ramos; zdjęcie: Sergio Romano: Twitter

Powrót do swojego byłego klubu okazał się bardzo emocjonalnym przeżyciem dla Sergio Ramosa. Piłkarza w mocnych słowach skrytykował swojego wcześniejszego pracodawcę PSG.

37-letni obrońca, który rozpoczął swoją karierę piłkarską w akademii Sevilli w wieku siedmiu lat, teraz zatoczył koło, ponownie dołączając do klubu, w którym po raz pierwszy nabrała rozpędu jego kariera zawodowa.

Niezwykła piłkarska podróż Ramosa pozwoliła mu wspiąć się na wyżyny tego sportu, zdobywając liczne wyróżnienia i ugruntowując swoją pozycję jednego z najpotężniejszych obrońców w grze. Teraz, gdy wkracza w zmierzch swojej kariery, wraca do klubu, który zajmuje szczególne miejsce w jego sercu.

CZYTAJ: Sergio Ramos zalał się łzami. Kibice Sevilli wspaniale go powitali (WIDEO)

Odnosząc się do swojej decyzji o powrocie do Sevilli, Ramos podkreślił, że podczas jego piłkarskich wyborów zawsze kierował się „emocjami i doznaniami”. Ujawnił, że miał okazję pozostać w PSG, ale czuł, że jego cykl w klubie dobiegł końca. Motywacją jego powrotu do Sevilli nie były względy finansowe czy warunki umowy, ale wspólne wartości, filozofia i poczucie przynależności.

„W Sevilli jednoczymy się w tych wartościach” – wyjaśnił Ramos. „Miałem okazję wrócić do domu, zrobić to jako lider z nadzieją na zdobycie tytułu. Budzę się każdego dnia z myślą o tym celu; Wierzę, że możemy to zrobić. Wiemy, że to bardzo trudne, ale pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to w to uwierzyć.”

Podróż Ramosa zaprowadziła go do PSG w 2021 roku, po opuszczeniu Realu Madryt, gdzie stał się ważną postacią. Podczas pobytu w Paryżu zapewnił sobie kolejne tytuły mistrzowskie Ligue 1, zanim zdecydował się podjąć nowe wyzwanie.

Teraz, po powrocie do Sevilli, Sergio Ramos skupia się na pomocy swojemu ukochanemu klubowi w osiągnięciu sukcesu w sezonie 2023–24. Chociaż początek sezonu dla klubu był trudny, mając zero punktów w pierwszych trzech meczach, powrót Ramosa niewątpliwie wtłoczył zespołowi poczucie nadziei i determinacji. Fani Sevilli z niecierpliwością będą patrzeć, jak ich syn marnotrawny stara się wzbogacić swoją bogatą karierę o kolejne trofea.

CZYTAJ: Sergio Ramos wrócił tam, gdzie wszystko się zaczęło: „To bardzo wyjątkowe uczucie”

Sergio Ramos zalał się łzami po otrzymaniu owacji na stojąco przed kibicami Sevilli podczas prezentacji.