Serie A – podsumowanie 21 kolejki, kolejne występy Polaków

0
30
Napoli; duet: Kvaratskhelia, Osimhen; zdjęcie: Twitter

W Serie A Spezia przegrała z Napoli 0:3. Niezbyt dobrze zaprezentowali się po stronie gospodarzy: Arkadiusz Reca i Bartłomiej Drągowski, którzy mieli spory udział przy trafieniach dla przyjezdnych. W derbach Mediolanu lepsi okazali się zawodnicy Interu, który pokonali Milan 1:0.

Spezia grała z Napoli. W szeregach gospodarzy od początku pojawili się Drągowski i Reca. Po stronie gości podstawowym zawodnikiem był Piotr Zieliński. Liderzy Serie A triumfowali 3:0. Zaraz na początku drugiej płowy ręką zagrał Reca, a karnego nie zmarnował Kwaracchelia. Kolejne dwa gole zdobył Osimhen. Przy pierwszym trafieniu napastnika Napoli źle interweniował Drągowski. Warto dodać, że Przemysław Wiśniewski (Spezia) wszedł na boisko na kilka ostatnich minut. Z kolei jego klubowy kolega Szymon Żurkowski jest kontuzjowany.

Przeczytaj także: Co nowego w Bundeslidze?

Torino grało z Udinese. Zaraz po przerwie trafił Yann Karamoh i dał Torino trzy punkty. Karol Linetty (Torino) spędził na murawie 75 minut. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

W meczu FiorentinaBologna padł wynik 2:1 dla gości. Podstawowym bramkarzem przyjezdnych był jak zwykle Łukasz Skorupski.

Zobacz jeszcze: Gol Jakuba Kamińskiego  strzelony dla Wolfsburga w meczu z Bayernem

Ostatnim meczem były derby Mediolanu pomiędzy Interem i Milanem. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Bramkę dla zwycięskiego klubu zdobył w 34. minucie Lautaro Martinez.