Sezon Pucharu Świata czas start!!!

0
279
To już dziś! Rozpoczynamy 43. sezon Pucharu Świata! Zdjęcie: Twitter/Skijumping.pl

Pierwsze zawody nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegrane zostaną w Niżnym Tagile. To jeden z największych i najstarszych ośrodków górniczych w rejonie Uralu, w którym po raz pierwszy odbyły się zawody Pucharu Świata w 2014 roku.

Skocznia Aist posiada punkt konstrukcyjny usytuowany na 120 metrze. Rozmiar obiektu to z kolei 134 metry. Rekord wynosi 142,5 metra i należy do Norwega Roberta Johanssona (05.12.2020).

Trener Michał Dolezal wskazał skoczków mających reprezentować Polskę w pierwszych zawodach. Są wśród nich: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała.

Biało-Czerwoni jeszcze nigdy nie wygrali zawodów Pucharu Świata na skoczni Aist. Na podium stał wyłącznie Piotr Żyła, drugi i trzeci w 2018 roku.

Powołując się na szefa zawodów Siergieja Zyrianowa wiemy, że dzień zawodów ma być ciepły i słoneczny, około – 3 stopni. W sobotę to się zmieni i będzie mróz – 15 stopni. Będzie padał śnieg i wiał wiatr z podmuchami 4-5m/s.

Gdzie obejrzymy zawody?

Piątkowe kwalifikacje „na żywo” pokaże stacja Eurosport 1. Z kolei oba weekendowe konkursy Pucharu Świata w Niżnym Tagile będzie można obejrzeć na antenach TVN i Eurosport 1. Transmisje również w usłudze Player.pl.

Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych!!!