Siatkówka: Holandia zastąpi Chiny w LN

0
569
Piłka do siatkówki. Zdjęcie: Pixabay

Reprezentacja Holandii zastąpi Chiny w gronie uczestników tegorocznej edycji Ligi Narodów – tę informację przekazała Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).

Przez wzgląd na pandemię COVID-19 rozpoczynające się 29 maja rozgrywki będą miały postać miesięcznej rywalizacji w Rimini.

Chińska federacja (CVA) jako powód wycofania się z rozgrywek podała ograniczone nakłady finansowe oraz spowodowane pandemią restrykcje dotyczące podróży.

„Ponadto CVA wyraziła obawy co do możliwości wysłania zespołu na LN w związku z obowiązującą w Chinach dwutygodniową kwarantanną po pojawieniu się w kraju oraz konfliktu harmonogramu z Chińskimi Igrzyskami Narodowymi” – zaznaczono w komunikacie FIVB.

Czytaj: Siatkarka potwierdziła, że jest mężczyzną

Poinformowano również, że w miejsce reprezentacji Chin zaproszono Holendrów, którzy reprezentują wysoki poziom sportowy oraz z uwagi na potencjał komercyjny siatkówki w tym kraju.

Uczestnicy tegorocznej edycji LN, która potrwa do 27 czerwca, będą przebywać w Rimini w tzw. bańce. Rywalizować będzie 16 drużyn, w tym Polacy. W tym samym mieście w dniach 25 maja – 25 czerwca rywalizować będą w LN siatkarki – m.in. Polki i Chinki.

W ubiegłym tygodniu światowa federacja poinformowała o odwołaniu tegorocznej edycji Challenger Cup, rozgrywek stanowiących zaplecze LN. W związku z tym nie będzie awansu ani spadku w LN i w przyszłym sezonie obsada będzie taka sama jak w obecnym.