Silvia Grecco opowiadała cały mecz swojemu niewidomemu synowi. Została doceniona przez FIFA

0
297
Poznaj Silvię Grecco, kobietę z São Paulo. Jeździ na mecze Palmeiras ze swoim synem i opowiada mu o całym wydarzeniu, ponieważ chłopiec jest niedowidzący. Źródło: Twitter

W 2019 roku brazylijska matka, Silvia Grecco, zdobyła nagrodę dla najlepszego fana FIFA po tym, jak została zauważona w tłumie, wyjaśniając cały mecz swojemu 11-letniemu niewidomemu synowi.

Silvia Grecco i jej 12-letni syn Nickollas stali się drugorzędnymi osobistościami w drużynie Palmeiras z Sao Paulo po tym, jak matka została zauważona w telewizji w 2019 roku, opowiadając cały mecz z trybun.

Nikollas, który urodził się cztery miesięce za wcześnie i został adoptowany przez Grecco, jest największym fanem Palmeiras.

Bystre oko brazylijskiego reportera telewizyjnego doprowadziło do tego, że Silvia Grecco otrzymała w Mediolanie nagrodę dla najlepszego kibica FIFA.

Reporter zauważył, że kobieta rozmawiała ze swoim niewidomym synem Nickollasem podczas meczu derbowego z Corinthians i poprosił operatora kamery o sfilmowanie sceny na trybunach.

Zanim Grecco i ówczesny 11-letni Nikollas opuścili stadion, nagranie zostało pokazane w całej Brazylii.

„Powiedział ludziom, którzy transmitowali mecz, że ta matka komentowała tę piękną scenę dla swojego syna i stało się to popularne” – powiedziała Grecco w radiu CBN, w Sao Paulo.

„Nawet nie wiedziałam, że jesteśmy filmowani. Kiedy opuściłam stadion, zdałam sobie sprawę, że tak wiele osób o tym mówi.”

„To nie jest nowe, robimy to od lat, przynajmniej raz w miesiącu niewidoczni w środku tłumu”.

Czytaj: Iga Świątek pierwszą rakietą świata!

Nikollas, który urodził się cztery miesiące za wcześnie i został adoptowany przez Grecco, jest największym fanem Palmeiras.

Jego matka podkreśliła, że robi coś więcej niż tylko przekazuje informacje synowi. Śpiewa wraz z resztą tłumu i krzyczy do graczy, zachęcając ich do strzelania, podawania i zmiany pozycji.

„Opisuję też szczegóły atmosfery, cechy każdego gracza, czy ma on farbowane włosy, czy ma długie rękawy, lub jaki ma kolor butów” – powiedziała kobieta.

„Narracja celu jest najbardziej ekscytującą częścią, nie mam co do tego wątpliwości”.

Grecco zdobyła nagrodę dla najlepszego fana z 58,36% głosów.