Sir Jim Ratcliffe podjął decyzję w sprawie przyszłości Erika ten Haga

0
5
Posada Ten Haga na razie bezpieczna. „Imponuje Ratcliffe'owi”. (zdjęcie: united, twitter)

Według doniesień Erik ten Hag pozostanie głównym trenerem Manchesteru United co najmniej do końca sezonu, a niedawna praca Holendra na stanowisku trenera zrobiła wrażenie na mniejszościowym akcjonariuszu klubu, Sir Jimie Ratcliffe’u.

Nadal powszechne są spekulacje na temat przyszłości Ten Haga na Old Trafford, a Ratcliffe i jego zespół podobno rozważają sprowadzenie nowego menadżera w ramach szeroko zakrojonych zmian w klubie.

Jednak według The Guardian, Ten Hag nie jest bezpośrednio zagrożony utratą pracy, 54-latek pozostanie na swoim stanowisku co najmniej do końca kampanii 2023–2024.

Z raportu wynika, że Ratcliffe był pod wrażeniem byłego głównego trenera Ajaksu, który poprowadził „Czerwone Diabły” do zwycięstwa 4:3 nad Liverpoolem w ćwierćfinale Pucharu Anglii w ubiegły weekend.

CZYTAJ: Manchester United chce zastąpić Casemiro pomocnikiem Wolverhampton

Erik ten Hag ma pozostać menadżerem Manchesteru United co najmniej do końca sezonu, a Holender jak dotąd imponuje Sir Jimowi Ratcliffe’owi.

W przyszłym miesiącu Man United zmierzy się z Coventry City w półfinale Pucharu Anglii, a drużyna ta będzie także walczyć w Premier League o zabezpieczenie Ligi Mistrzów na przyszły sezon.

Oczekuje się, że piąta pozycja zapewni awans do Ligi Mistrzów na sezon 2024–2025, a Man United zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli, tracąc sześć punktów do piątego w tabeli Tottenhamu Hotspur.

Manchester United poniósł w tym sezonie 11 porażek w Premier League, zajmując ostatnie miejsce w tabeli Ligi Mistrzów.

Forma Man United w 2024 roku była jednak silna – klub wygrał dziewięć meczów, jeden zremisował i przegrał dwa z 12 meczów od przełomu roku.

„Czerwone Diabły” powrócą do gry przeciwko Brentford po przerwie międzynarodowej, a następnie zmierzą się z Chelsea i Liverpoolem.

Trener Anglii Gareth Southgate jest obecnie mocno łączony z rolą menedżera na Old Trafford, ale uważa się, że jest to tylko jedno z wielu nazwisk na krótkiej liście.

CZYTAJ: Manchester United znalazł niespodziewanego kandydata na miejsce Ten Haga

Jako kandydatów wymieniano także Grahama Pottera i Thomasa Tuchela, przy czym pierwszy z nich jest bez pracy od czasu opuszczenia Chelsea w kwietniu ubiegłego roku, a drugi opuści Bayern Monachium tego lata.

Ten Hag ma na swoim koncie 62 zwycięstwa, 12 remisów i 28 porażek w 102 meczach prowadzonych dla Man United, a w zeszłym sezonie poprowadził klub do trofeum, zapewniając sobie Puchar Ligi Angielskiej.

„Czerwone Diabły” liczą na to, że pod wodzą Holendra z rzędu dostaną się do finałów Pucharu Anglii, a zabezpieczenie Ligi Mistrzów na przyszły sezon byłoby dużym sukcesem, biorąc pod uwagę problemy drużyny w tym sezonie.

Ten Hag jest zaangażowany w dyskusje na temat letniego okna transferowego, co sugeruje, że Ratcliffe może zatrzymać Holendra na stanowisku na przyszły sezon.